Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.745

Eylem Tok ve oğlunun yurt dışına kaçışıyla ilgili yeni görüntüler

Oğuz Murat Aci'yi gerçekleştirdiği trafik kazasıyla hayattan koparan T.C. ve annesi Eylem Tok halen ABD'de bulunuyor. Anne ve oğlunun Türkiye'den nasıl kaçtıklarını an be an gösteren yeni kayıtlar ortaya çıktı.

Eylem Tok ve oğlunun yurt dışına kaçışıyla ilgili yeni görüntüler

Gündem olan olayda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Tok ve oğlu halen ABD'de bulunurken olay gününe ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

Eylem Tok, 17 yaşındaki oğlunun kaza haberini aldığında bir kafede çalışanıyla oturuyordu.

Tok'un panikle çıktığı kafenin önünde polis aracı duruyordu. Oğlunu onlara bile ihbar etmedi, yanlarından geçip gitti.

EVDE 18 DAKİKA KALDILAR

Tok kaza yerine gitti, saat 23.49'da oğlu ile birlikte eve geldi. Sadece 18 dakika evde kaldı ve saat 00.07'de siteden çıktı. Önde Eylem Tok arkada ise ailenin şoförü vardı.

Tok kaza yerine gitti ve ölü olup olmadığını sordu. Aci'nin hayatını kaybettiğini öğrendi, tam 27 dakika sonra ise eski eşi Bülent Cihantimur'u aradı ve acil eve gelmesini söyledi.

BABASIYLA 50 DAKİKALIK GÖRÜŞME

00.37'de Tok ve şoförü eve döndü. Onlardan tam 15 dakika sonra Bülent Cihantimur geldi ve 50 dakika kaldı. Sonra kendi aracıyla çıktı ve yan koltukta oğlu vardı. Hemen arkalarında Tok ve çalışanı vardı.

Cihantimur 10 dakika sonra aracını sağa çekti ve hafriyat kamyonunun arkasına park etti. Onun iddiasına göre aracının şarjı bitmişti, aracından çıktı ve beklemeye başladı.

ARAÇTA KONUŞULANLAR SORU İŞARETİ

Birkaç dakika sonra yanlarına Tok'un çalışanının kullandığı araç yaklaştı ve o otomobile T.C. bindi. İstikamet İstanbul Havalimanı'ydı.

Havalimanına geldiklerinde araçtan bir süre kimse inmedi. Aralarında ne konuştular orası şimdilik soru işareti. Ancak araçtan önce Eylem Tok ardından oğlu indi. Tok'un çalışanı da aracı park ettikten sonra içeri girdi.

TEDİRGİN HALLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Tok ve T.C. pasaport kontrolüne geldi. T.C. ABD pasaportunu polise verdi. O sıradaysa anne Eylem Tok sakin gözükmeye çalışıyordu. Ancak vücut dili onu ele veriyordu. Tedirgin olduğu ise her halinden belliydi.

Polis bir ara pasaporttan şüphelendi ve diğer polisin de kontrol etmesini istedi. Eylem Tok o sırada bir gözüyle oğlunun pasaportunu kontrol eden polise bakıyordu.

Yakalama kararı çıktı mı çıkmadı mı diye...Hemen arkalarında ise çalışanları vardı ve uzaktan onları izliyordu.

Kanal D Haber'in haberine göre anne ve oğlu pasaport kontrolünden geçti ve sonrası da malum...Önce Mısır'a sonra da ABD'ye gittiler.Haber Kaynağı : 12punto