Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,6507
Dolar
Arrow
32,8577
İngiliz Sterlini
Arrow
42,4601
Altın
Arrow
2544,0000
BIST
Arrow
11.087

Fenomenler operasyonu büyüyor: Şimdi de vergi müfettişi gözaltında

Sosyal medya fenomeni Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu 54 kişi yakalanmıştı. Güngen çiftinin 1.5 milyar liralık para hareketleri incelemeye alınırken gözaltına alınan isimler arasında bir de vergi müfettişi olduğu ortaya çıktı.

Fenomenler operasyonu büyüyor: Şimdi de vergi müfettişi gözaltında

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suçtan kaynaklanan mal varlığının değerlerini aklama", "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarına yönelik çalışma kapsamında 25 ilde düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 54 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen güzellik merkezleri sahibi Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen'in de gözaltına alındığı soruşturmada yeni detayları ortaya çıktı. 

CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ operasyonun ayrıntılarını şöyle anlattı:

''Neslihan Güngen ve İnanç Güngen, dün onların da aralarında bulunduğu 54 kişi yakalanmıştı, gözaltına alınmıştı. Ve 1,5 milyar liralık dev bir para hacminden, kara para trafiği soruşturması kapsamında 54 kişi gözaltına alınmıştı.

Dün akşam saatlerinde önemli bir gelişme yaşandı. 1,5 milyar liralık Güngen ailesinin şirketlerine ait doğal akışa aykırı para trafiği tespit edildi. Bu durumu soruşturmakla görevli vergi müfettişinin de özellikle Neslihan Güngen ile kayıt dışı görüşmeler yaptığı, buluşmalar yaptığı tespit edildi.

Ve bu anlamda da bu olayı soruşturmak görevli vergi müfettişi de dün akşam saatleri itibari ile gözaltına alındı. Mali Şube Müdürlüğü ekipleri vergi müfettişini incelemeye aldı. Bu kişinin tatil bölgesinde olduğu tespit edildi ve otel odasına döndüğü an itibari ile bu konuyu soruşturmakla görevli vergi müfettişi yakalandı. Ve soruşturmada yeni bir halkaya da geçilmiş oldu.

Peki gizli görüşmeler yapması neyi ifade eder? Bu Güngen çiftinin 1,5 milyar liralık para trafiğinin olduğu şirketler var ya, o şirketlerin eşi İnanç Güngen’in üzerine olduğu tespit edilmiş. Dolayısıyla vergi müfettişinin Neslihan Güngen’le oturup konuşacak bir şey yok. Konuşacaksa İnanç Güngen ile konuşmalı.''


Haber Kaynağı : 12punto

İlgili Haberler

Neslihan Güngen İnanç Güngen Cumhuriyet Başsavcılığı