Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Koşarak Erdoğan'a sarılan kız bakın kimin kardeşi çıktı! 'Çok mutluyum...'

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı’nda, bir kız öğrencinin konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a koşarak sarılması ve elini öpmesi dikkat çekmişti. O kızın Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Koşarak Erdoğan'a sarılan kız bakın kimin kardeşi çıktı! 'Çok mutluyum...'

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a koşan bir kız konuşmaların ardından sarılıp elini öpmüştü. 

O kızın, Bahar ve Nihal Candan'ın kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Türkiye gazetesinden Mahmut Özay'ın haberine göre; İstanbul Ataşehir’deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinde okuyan Zeynep Su Candan, “Ablalarımın durumunu tek tek anlattım. Gözümün içine bakarak dinleyip, ilgileneceğini söyledi. Çok mutluyum” dedi.

"HESAPLARINA PARA GİRİŞ ÇIKIŞI YOK"

Zeynep Su Candan, şunları kaydetti:

“Onlar devletimize yanlış yapmadı. Hesaplarında para giriş çıkışı yok. Sadece havada kalan birkaç yalan ifadeyle ablalarım aylarca içeride tutuldu. Ailecek mağduruz, ablamın kocası da ilgilenmedi. Biz ailecek gücümüzü toplayıp ablalarıma yedi ay boyunca yardım ettik. Nihal bu durumu kaldırmadı, içerdeyken tek yaptığı şey duş alıp namaz kılmak olduğu için yemek yemedi, 28 kiloya kadar düştü. Ölümden döndü. Çok şükür kilosunu yükselttik, anneannem bakıyor ona. Sonra tahliye edildi ama henüz beraat kararı çıkmadı. Şimdi Bahar içerde. Bahar da günlerdir acilde yatıyor.

"İÇERDE ÖLMEK ÜZERE"

İddianamede hiçbir somut delil yok. Ben savcılarıma, devletime sonsuz saygı içerisindeyim. İnsana yanlış yapar, yalan söylersin kalp kırarsın ama devlete yanlış yapılmaz. Benim babam bir devlet üniversitesinde dekan, annem sınıf öğretmeni. Anneannem, dedem devlette öğretmenlik yaptı. Yani biz hayatının merkezine devleti koymuş bir aileyiz. Bütün bunlara rağmen devlete yanlış yapmakla suçladılar. Ablam şu anda ölümün kıyısında. Benim annem ve babam onu yetiştirmek için o kadar emek verdi. Ama o şimdi içerde ölmek üzere. Ben çok korkuyorum.

"TEK TEK DİNLEDİ"

Bütün bunları Cumhurbaşkanı’mıza anlattım. Gözümün içine bakarak, tek tek dinledi. Çok teşekkür ederim. Elinden geleni yapacağını söyleyerek arkadaşlarımız bakacak, yapılacak bir şey varsa dedi. Çok çok mutluyum. Sonra başka bir başka arkadaşına yönlendirdi. O da bütün bunları dinledi, o da ilgileneceğini söyledi. Devletimi, savcımı çok seviyorum. İyi ki var Cumhurbaşkanı’mız, Allah başımızdan eksik etmesin.”


Haber Kaynağı : 12punto

Bahar Candan Nhal Candan Cumhurbaşkanı Erdoğan