Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Meclis'te, AKP ve DEM arasında sözlü çatışma: Parmak sallama kavgası

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Görüşmeler esnasında Önder ile AKP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi arasında parmak sallama tartışması yaşandı.

Meclis'te, AKP ve DEM arasında sözlü çatışma: Parmak sallama kavgası

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Önder, gündeme dair konuşmada önce üç milletvekiline gündem dışı söz verdi.

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, söz alarak ilaç ve eczacılık sektöründe yaşanan sorunları beyaz önlüğüyle anlattı.

14 Mayıs Eczacılık Günü'nü kutlayan Gezmiş, Sağlıkta Dönüşüm Programıyla hayata geçirilen politikaların eczacıları da hastaları da çaresizliğe sürüklediğini ifade etti. Ateş düşürücü çocuk şurubunun bile yarısını artık devletin ödemediğini ifade eden Gezmiş, koruyucu sağlık ödeneğinin yetersiz kaldığını belirtti.

TALEPLERİNİ İPTAL ETTİ

TBMM Başkanvekili Önder, Gezmiş'in konuşması esnasında Genel Kurul salonunda oluşan gürültü sonrası söz almak isteyen kişilerin listesini yenilemek üzere toplanan AKP'li milletvekillerine uyarılarda bulundu.

Önder, sisteme giriş yaparak söz isteyen milletvekillerinin bu taleplerini iptal ettiğini duyurdu. Ve sisteme tekrar giriş yapılmasını talep etti.

AKP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP'li Gezmiş'in konuşmasını tamamlamasından sonra Önder'in yanına giderek "Sizin yaptığınız keyfiyet oldu" ifadelerini kullandı ve bu duruma itiraz etti. Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı.

GÖRÜŞMEYE ARA VERDİ

Önder, Çelebi'ye "Elini sallama bana. Kime parmak sallıyorsun?" diyerek görüşmeye ara verdiğini açıkladı.

Görüşmelere verilen arada da DEM Parti ve AKP milletvekilleri arasında kısa süreli "Parmak sallama" tartışması geçti.


Haber Kaynağı : 12punto

Sırrı Süreyya Önder Elvan Işık Gezmiş Mehmet Ali Çelebi