Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0285
Dolar
Arrow
33,0551
İngiliz Sterlini
Arrow
42,9337
Altın
Arrow
2623,0000
BIST
Arrow
11.154

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'ndan men edildi

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Rıza Kayaalp, yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'ndan men edildi.

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'ndan men edildi

Spor hekimi kontrolünde kullandığı ilaçta yasaklı madde tespit edilen ve geçici olarak müsabakalardan men edilen milli güreşçi Rıza Kayaalp, Paris Olimpiyatları'nda mücadele edemeyecek.

Olimpiyatlara sporcu bildirme süresinin dolmasının ardından kadroda yer almayan Kayaalp'ın yerine Hamza Bakır güreşecek.

Dünya ve Avrupa şampiyonu, olimpiyat ikincisi Rıza Kayaalp, spor hekimi kontrolünde tedavi amaçlı kullandığı ilaç nedeniyle Paris 2024 Olimpiyatları'nda mindere çıkamayacak.

Yasaklı madde kullandığı tespit edilen güreşçi Rıza Kayaalp, geçici olarak müsabakalardan menedildi. Müsabakalardan men edilen Kayaalp Paris Olimpiyatları kadrosundan çıkartıldı.

'TALİHSİZ BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIM'

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, kısa süre önce yaptığı açıklamada, desteği ve duasını kendisinden esirgemeyen sevenlerine seslenmişti.

"24 yıllık başarı dolu temiz spor kariyerimin son olimpiyat hazırlığında göstermiş olduğum tüm profesyonel özenime rağmen talihsiz bir durumla karşı karşıyayım." ifadesini kullanan milli güreşçi, şunları kaydetti:

'AĞRI KESİCİ KULLANIRKEN BİLE UZMANLARDAN ONAY ALDIM'

"Hiçbir haber platformu ve yetkili makamlarca açıklama yapılmadan, tüm gelişmeleri her zamanki samimiyetimle öncelikle bizzat benden duymanızı istedim.

Uzun süredir devam eden şiddetli kulak çınlaması, baş dönmesi ve baş ağrısı şikayetlerimin son dönemde artması nedeniyle acil müdahale edildi.

Kariyerim boyunca hayatımın her alanında gerekli tüm dikkat ve özeni gösterdim. Gerek aldığım besinlerde gerekse kullandığım ağrı kesici gibi ilaçlarda bile uzmanlarımdan onay almadan hareket etmedim.

'HUKUK MÜCADELEMİZE BAŞLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ'

Spor camiasında da bütün bu detaycılığım fazlasıyla bilinir. Bahsetmiş olduğum şikayetlerime yönelik tedavi sürecimde bana yazılan reçeteyi spor hekimime yazılı ve sözlü şekilde danışarak spor kariyerimin verdiği profesyonel bilinçle tedavi sürecine başladım.

Spor hekimimin onayıyla başlanan bu tedavi sürecinde tarafıma uygulanan yanlış tedavi sonucunda Dünya Güreş Birliği (UWW) yetkilileri tarafından spor müsabakalarına katılmam tedbiren geçici olarak askıya alındı.

Bu bakımdan yaklaşmakta olan Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na da katılamama tehlikesiyle karşı karşıyayım. Temiz spor kariyerimin maruz kaldığı bu mağduriyet için hukuk mücadelemize başlamış bulunmaktayız."

'DUALARINIZI VE DESTEĞİNİZİ ESİRGEMEYECEĞİNİZİ UMUT EDİYORUM'

Rıza Kayaalp, "14 Avrupa, 10 dünya ve 3 olimpiyat madalyasını kazanırken esirgemediğiniz dualarınızı ve desteğinizi spor kariyerimin son düzlüğünde yaşadığım bu mağduriyeti aşmak için de esirgemeyeceğinizi umut ediyorum." diye konuştu.


Haber Kaynağı : 12punto

avrupa Güreş kadro Madalya Olimpiyat Oyunları Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Rıza Kayaalp