Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Naci Görür, 'Halkı tedirgin ediyor' yorumlarına isyan etti

Olası İstanbul depremine ilişkin yaptığı uyarılar nedeniyle hakkında yapılan ‘halkın tedirgin ediyor’ yorumlarına tepki gösteren Prof. Dr. Naci Görür “Halkı korkutmak diye bir tabir kullanmaya utanmıyor musunuz?" ifadelerini kullandı.

Naci Görür, 'Halkı tedirgin ediyor' yorumlarına isyan etti

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından, olası İstanbul depremine ilişkin uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, kendisine yönelik gelen "Halkı tedirgin ediyor" eleştirilerine tepki gösterdi. 

Kendisine ait X (Twitter) hesabından paylaşım yapan Görür, "Bu son gönderiyi Ocak 2023’de yani depremden önce yapmışım. Şimdi kimi insanlar niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun diyorlar. Ne kafası bunlar" ifadelerini kullandı.

Görür ikinci paylaşımında ise şunları kaydetti:

"Ocak 2023’de Aslı Şafak ile yaptığım bu konuşmadan kısa bir süre sonra 50 binden fazla insanımız öldü. Halkı korkutmak diye bir tabir kullanmaya utanmıyor musunuz?"

Görür hatırlattığı uyarısında şunları söylemişti:

"Yarın uyandığımızda yüzlerce binlerce insanımız ölmüş olabilir. Millet olarak herhangi bir yerde ölümü bekler duruma geldik. ‘Bu işin şakası yok. Deprem lafı sevimsiz, konuşmayalım, korkuyoruz…’ Asıl deprem olduğu zaman yıkılmaktan korkmaz lazım. Bu işi umursamazlık edemeyiz. İstanbul’da beklediğimiz deprem olduğu zaman bizim düşünemeyeceğimiz boyutta insanımızın hayatı tehlikeye giriyor."Haber Kaynağı : 12punto

Deprem Naci Görür olası İstanbul depremi