Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Osman Kavala hakkında çarpıcı iddia! 'Öyle bir süreç yaşayacağız ki…'

Gazeteci İsmail Küçükkaya, CHP lideri Özgür Özel’in Erdoğan ile görüşeceğini, Erdoğan’ın da Bahçeli ile konuşacağını ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklarını belirtti. Küçükkaya, Gezi Davası tutuklusu Osman Kavala hakkında ise "Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Osman Kavala hakkında çarpıcı iddia! 'Öyle bir süreç yaşayacağız ki…'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel'in gerçekleştirdiği görüşmenin yankıları devam ediyor.

Erdoğan, söz konusu görüşmeye ilişkin siyasette 'yumuşama dönemi' mesajı verirken, muhalefet cephesi ise yumuşama değil 'normalleşme' olduğunu vurguluyor.

Gazeteci İsmail Küçükkaya ve Kürşad Oğuz, Halk TV'de yayınlanan 'Aslında' programında siyasetteki yumuşama/normalleşme sürecini değerlendirdi.

Küçükkaya, “Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar. Adım adım gidecekler. Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum” dedi.

İsmail Küçükkaya açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"MHP'nin rızası alınarak bir takım somut adımların atılması gerekiyor. Örneğin 28 Şubat generallerinin içeriden çıkarılması, yüzde yüz normalleşmenin bir kazanımıydı. Bunun mekanizmasının nasıl olduğunu hatırlayacak olursak; Bu konu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel'in görüşmesinde gündeme geldi. Bu konuda somut adım atıldığı gün, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi Hasan Doğan CHP ile görüşmeye katılan Namık Tan'ı arıyor ve "Cumhurbaşkanımız talimat verdi, Özgür Özel'in gündeme getirdiği o konu çözüldü’ diyor. Burada MHP'nin de onayı var.

MHP'nin onay vermediği bir normalleşme adımı olmayacak. Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar. Adım adım gidecekler.

"BU NORMALLEŞME KISA VADEDE DEMİRTAŞ'I ETKİLEMEYECEK"

Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum. Bahçeli'nin buna da olur vereceğini ve ülkenin yüksek menfaatleri söz konusu edilerek böyle bir mekanizmanın işleyeceği kanaatindeyim. Bu normalleşmenin önümüzdeki kısa vadede Demirtaş'ı etkilemeyeceği kanaatindeyim.”


Haber Kaynağı : 12punto

ismail Küçükkaya Recep Tayyip Erdoğan Özgür Özel yumuşama dönemi Devlet Bahçeli Osman Kavala