Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Sinan Ateş ve Ayhan Bora Kaplan dosyası Soylu'yu akıllara getirdi: 'Herkes eteğindeki taşları dökecek'

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Sinan Ateş suikastı ve Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu akıllara gelirken; bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceğinin konuşulduğunu yazdı.

Sinan Ateş ve Ayhan Bora Kaplan dosyası Soylu'yu akıllara getirdi: 'Herkes eteğindeki taşları dökecek'

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, AKP'de yargı ve emniyetteki gelişmelerin gündeme geldiğini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında da, bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceğinin konuşulduğunu yazdı. 

"ERDOĞAN SONRASI İÇİN..."

Babacan, yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Son günlerde hem devlette hem de partideki gruplaşmalar, gizli çatışmalar dikkat çekici. Özellikle yargı ve emniyetteki karışık işler, ‘Ne oluyor?’ sorusunun daha fazla sorulmasına neden oldu. Partiye mi, yoksa sadece partideki bazı isimlere mi operasyon çekildiğini anlamaya çalışıyorlar.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği bir söz, bu karışık gündemde yeniden anımsatıldı. Soylu’nun, “7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, tüm devlet önümden geçti” sözlerinin, “Benim bilmediğim bir şey yok. Herkes hakkında her türlü bilgiye sahibim” anlamına geldiği anlatılıyor. Bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceği yorumları yapılıyor. Bütün bu hareketliliğin, orta vadede AKP’nin geleceği ve Erdoğan sonrası için mesaj içereceği yorumlar yapanlar da bulunuyor.

BAŞKANLIK SİSTEMİ ELEŞTİRİSİ

İktidardaki sorunları kötü yönetime ve son on yıl içerisinde art arda yapılan yanlışlara bağlayanlar var. Sorunun sadece ekonomik kriz olmadığı, partinin halktan kopmasının asıl sıkıntı olduğunu yazmıştık. Bazı AKP’liler, partideki çözülme ve erimenin asıl nedenin başkanlık sisteminin yanlış kullanılması olduğunu söylüyor."


Haber Kaynağı : 12punto

Nuray Babacan Sinan Ateş Ayhan Bora Kaplan