Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.645

TGRT’ye davet edilen YRP'nin İBB adayı Mehmet Altınöz yayına çıkarılmadı!

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük, Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Yardımcısı ve İBB Başkan adayı Mehmet Altınöz’ü konuk olarak alacaklarını duyurdu. Ancak TGRT Haber, Altınöz’ü yayına çıkarmadı.

TGRT’ye davet edilen YRP'nin İBB adayı Mehmet Altınöz yayına çıkarılmadı!

Yerel seçimlerde AKP’ye ittifak kapılarını kapatan Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Mehmet Altınöz, iktidara yakın TGRT Haber tarafından sansüre uğradı.

Gazeteci Cem Küçük, TGRT Haber’de sunuculuğunu yaptığı Günaydın Türkiye programına YRP’li Mehmet Altınöz’ün konuk olacağını duyurdu.

Küçük, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Artık seçime 1 gün kaldı. Hatırlatalım. Bugün Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Mehmet Altınöz, saat 09.20'de konuğumuz olacak" ifadelerini kullandı.

TGRT resmi sosyal medya kanallarında ve canlı yayında anons etmesine rağmen Altınöz'ün konuk edilemeyeceği ve programa çıkartılmasının mümkün olmadığı tarafına ileterek yayını iptal etti.

'YENİDEN REFAH PARTİSİ'Nİ ENGELLEYEMEYECEKSİNİZ'

Yaşananlara tepki gösteren Yeniden Refah Partisi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız ve Genel Başkan Yardımcımız Sn. Mehmet Altınöz, bu sabah saat 09:20'de TGRT Haber'de Cem Küçük'ün sunduğu Günaydın Türkiye programına davet edildi.

Sayın Altınöz, kanala geldiğinde kendisinin konuk edilemeyeceği ve programa çıkartılmasının mümkün olmadığı tarafına iletildi. 

Bilinmesini isterz ki; hiçbir ambargo ve kısıtlama üye rekorarı kıran ve Türkiye'nin dört bir yanında yerel yönetimleri devralmaya hazırlanan Yeniden Refah Partisi'i engellemeye yetmeyecektir.

Son dönemde partimize dönük algı operasyonları ve ambargolar hız kesmeden devam etmektedir. Bu tür kısıtlamaların milletimizde herhangi bir karşılığı yoktur. Yeniden Refah Partisi, Ahlaklı Belediyecilik şiarıyla hazırlandığı 31 Mart seçimlerinde yerel yönetimlerden iktidara gelecek ve Türkiye'nin en önemli belediyelerini alıp yoluna güçlenerek devam edecektir."Haber Kaynağı : 12punto

Mehmet Altınöz TGRT Yeniden Refah Partisi cem küçük