Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

TÜGVA’daki SADAT’çı eğitmen: Bilal Erdoğan “marjinalleştirmeye çalışıyorlar” dedi, herkes merak etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, yöneticisi olduğu TÜGVA’nın 2024 Yaz Okulunun lansmanında konuştu. Bilal Erdoğan, TÜGVA’nın “marjinalleştirmeye” çalışıldığı söyledi. 12Punto, kafaları karıştıran bu sözün perde arkasındaki ayrıntıyı yakaladı. İşte TÜGVA’da eğitim veren SADAT’çının bilinmeyenleri…

TÜGVA’daki SADAT’çı eğitmen: Bilal Erdoğan “marjinalleştirmeye çalışıyorlar” dedi, herkes merak etti

Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) Yaz Okulu Lansman programı Gaziantep’te yapıldı. Gaziantep Burç Tabiat Parkı içerisinde düzenlenen program, Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda konuşma yapan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Türkiye’nin dört bir yanında 200 bini aşkın ortaokullu öğrencinin eğitmenler eşliğinde dersler alarak kendilerini geliştireceğini ve spor yapacaklarını söyledi. Düzenlenen lansmana Başta Bilal Erdoğan olmak üzere, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AKP Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, TÜGVA Başkanı İbrahim Beşinci ve kent protokolü katıldı.

Çocukların gelişmesinde katkı sağlayacak yaz okullarında öğrencilerin eğlenerek gelişeceklerini söyleyen Bilal Erdoğan, “TÜGVA’mız sizin gibi çocuklarımızın daha ortaokul çağlarından daha iyi yetişmesi için, daha iyi birer insan olmanız için, daha iyi birer vatandaş, daha iyi birer Allah kulu olmanız için sizi destekliyor” dedi.

TÜGVA’nın “marjinalleştirmeye” çalışıldığı öne süren Bilal Erdoğan, şunları söyledi: “Şimdi şu yaz okullarına mani olunması anlaşılır şey midir? Türkiye Gençlik Vakfı’nı yaptığı bu çalışmalardan dolayı marjinalleştirmeye çalışmak, halk nezdinde itibarsızlaştırmaya çalışmak anlaşılır şey midir? Elbette ki değil. O zaman sizler bu yaz okuluna katılan bütün çocuklar inşallah hayatınız boyunca bu tür çalışmalara siz de destek olun. Bu tür vakıflara siz de katkı sağlayın anlaştık mı?”

TÜGVA’DAKİ SADATÇI EĞİTMEN

Peki, Bilal Erdoğan TÜGVA’nın “marjinalleştirmesi” derken ne anlatmak istiyordu?

12Punto, TÜGVA’nın “marjinalleştirmesi” mesajını yakaladı.

TÜGVA’daki öğrencilere SADAT’çı eğitmenin eğitim verdiği gündeme gelmişti.

Gazeteciler Caner Taşpınar ve Ersin Eroğlu, "Gölge Ordu-SADAT’ın Sır Perdesi Aralanıyor" kitabında SADAT’ın ikinci büyük hissedarı Mehmet Naci Efe’nin TÜGVA’da eğitim verdiğini yazmıştı.

Gölge Ordu kitabındaki ilgili bölüm şöyle:

“SADAT şirketinin faaliyetlerinin yanı sıra dikkat çeken bir şirket daha var.

SADAT’ın ikinci büyük hissedarı olan Mehmet Naci Efe’nin 1999 yılında kurduğu Ekol Grup Şirketleri…

Şirketi tanıtan videolarda, Mehmet Naci Efe’nin akademisyen ve SAT komandosu olduğu, özel birliklerde görev yaptığı bilgileri aktarılıyor. Özel güvenlik şirketinin portföyünde Bakırköy Adliyesi, Anadolu Adliyesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi gibi kurumlar var. Efe, şirketin internet sitesinde profesyonel orduyla ilgili bir de makale paylaşmış.

SADAT Başkanı Adnan Tanrıverdi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyareti sırasında, Mehmet Naci Efe de heyetindeydi.

Mehmet Naci Efe, AKP’li bakanlar ve siyasetçiler, büyükelçiler, kaymakamlar, valiler ile farklı programlarda boy gösteriyor.

Ekol Grup Şirketleri, 81 ilde, toplamda 7 bin 500 çalışanı olan bir firma… Ekol Poligon, Beştepe, MN Akademi şirketleriyle birlikte 7 farklı şirketi bulunuyor.

Mehmet Naci Efe, yurtiçinde ve yurtdışında yoğun faaliyet gösteren güvenlik şirketi Ekol ile büyük kazançlar sağlıyor. Özellikle adliyelerin güvenlik işlerini alıp devlet kurumlarında ciddi faaliyetler gösteriyor. SADAT’ın kurucularının nasıl kritik noktalarda, devlet işlerinde bu denli öne çıkması dikkat çekiyor.

Sorular, sormakla bitmez…

SADAT’ı kurucusu olan bir eski SAT komandosunun şirketinin büyümesinde, siyasilerin katkısı oldu mu?

SADAT Başkanı Adnan Tanrıverdi’nin ortağı ve aynı zamanda heyetinde olup, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen bir iş insanına devlet kurumlarının işleri verilirken bu ilişkiler etkili oluyor mu?

Adliyeleri koruyan bu güvenlik şirketinin internet sitesinde, faaliyetleri arasında “Ülke Sınır Güvenliği” bulunuyor. Bakın bu başlık altında verilen eğimler nelermiş:

“Bomba Uzmanı Temel Eğitim Kursu, Stratejik Tesislerin Güvenliği Risk Analizi, KBRN – Kirli Bomba Eğitimi, Tehlikeli Madde Taşımacılığı Danışmanlığı, Patlayıcı Madde Tespit Ekipmanları. Farkındalık Eğitimleri.”

“Ülke Sınır Güvenliği” bu şirketlere verilebilir mi?

Bomba uzmanı gibi eğitimleri bu şirketlerin vermesi doğru mu?

Mehmet Naci Efe’nin faaliyetleri şirketiyle de sınırlı değil…

Gençleri güvenlik şirketinde çalıştıran 49 yaşındaki Mehmet Naci Efe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın kurucusu olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) “Genç Yönetici Okulu” programında eğitimler veriyor.

Belli ki bu SADAT kurcusunun bu şirketine sadece devlet kurumları değil, AKP’nin gençleri de emanet edilmiş…”

(SADAT hissedarlarının listesi)


Haber Kaynağı : 12punto

SADAT Bilal Erdoğan TÜGVA Adnan Tanrıverdi Ekol Grup Güvenlik Mehmet Naci Efe