Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Zafer Partisi Sözcüsü Karamahmutoğlu: 'Özgür Özel, AK Parti ile dini nikah kıymış'

Zafer Partisi Sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu gerçekleştirdiği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve AKP hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi Sözcüsü Karamahmutoğlu: 'Özgür Özel, AK Parti ile dini nikah kıymış'

Azmi Karamahmutoğlu yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

İstanbul Eyüpsultan ilçesinde lise müdürümüz bir mülteci tarafından görev yapmış olduğu okulda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Bir diğer mülteci cinayeti ise Afyonkarahisar’da gerçekleşti. Suriye uyruklu bir çoban yanında çalışmış olduğu çiftçiyi gasp maksadıyla boğazından keserek öldürdü.

Mülteci cinayetleri ülkenin her tarafında. Mülteci cinayetlerinin bu kadar yaygın olmasının sebebinin mültecilerin sayısının çokluğu ve memleketin her tarafında olmasıyla açıklanabilir.

Memleketin neresinde olursanız olun mülteci cinayeti gelip sizi bulup canınızı alabiliyor. Çünkü ülkemizdeki mültecileri sayısı sizi her yerde bulacak kadar fazla. Elenmeden, seçilmeden, denetimsiz ve kaçak yollarla gelindiği için; mülteciler arasında suç oranı yüksek.

Zafer Partisi kaçak ve mülteci sorununa dikkat çekerken bizi tek bir politika yürütmekle suçlayanlar şimdi farkına varabiliyor mu aslında biz mülteci sorunundan bahsederken ülkenin asayiş ve güvenlik sorunundan da bahsediyorduk.

İnsanların kanının aktığı yerde belediyelerin sadece su faaliyeti yapmasını söyleyen bir ana muhalefet liderimiz var; Özgür Özel... 

CHP’ye genel başkan seçildiği günden beri sanki CHP’ye genel başkan seçilmemiş de Kakava Şenliklerine Çeribaşı seçilmiş gibi neşe ve coşku içinde gülücükler saçarak, parti parti dolaşıyor. 

Liderlerle karşılıklı yumuşama politikaları sergiliyor. Liderlere karşı bu kadar yumuşak davranırken mülteci politikası karşısında alınması gereken tedbirleri alan kendi belediyelerine karşı ise örneğin Afyonkarahisar’ın CHP’li Belediye Başkanı Burcu Köksal’a genel başkanlık mobbingi uygulayabiliyor.

Oysa aynı şehirde bir mülteci çoban tarafından öldürülen çiftçi Mehmet Akşit’in kederli ailesini ziyaret edip acısını paylaşsa, daha insani bir tutum sergilemiş olurdu. Bunu yapmak yerine bunların önüne geçmek için tedbirler almaya çalışan Afyonkarahisar Belediye Başkanına karşı sertleşmeyi tercih ediyor.

"İKİ YANLIŞ İÇERİYOR"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in belediyelere önerdiği çalışma kendi ifadesiyle, “Şu mazlum Suriyelilerle uğraşacağına vatandaşın su sorunu ile ilgilenin.” İki yanlış içeriyor. Bunlardan biri ülkemizdeki mültecileri yalnızca Suriye’den gelenlerle sınırlı tutmak. Özgür Özel’in sadece Suriyelilerle sınırlama çabası özellikle belli ki hükümetin başıyla yaptığı görüşmeden sonra edinmiş olduğu bir alışkanlık olmalı ki başından beri takındığı entegrasyoncu politikayı hala daha sürdürmekte. 

İkinci yanlış ise; belediyeciliğin faaliyet alanını yalnızca suyla sınırlaması. Oysa Afyon’da akan veya akmayan su değil mülteci cinayeti sebebiyle akan Türk vatandaşının kanıydı. Bunun üzerine bir politika gerçekleştirebilir, bir söylem tutturabilirdi fakat yapmadı. Özgür Özel’in Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan öğreneceği çok şey var.

Mültecilerin sadece Suriye’den gelenlerle sınırlı olmadığını ve mülteci sorununun ne olduğuna ilişkin konuyu da Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’dan öğrenebilir. Sayın Özel anlamak istemeyebilir fakat evet, elbette bir kentteki kaçakların, mültecilerin sayısının azaltılması belediyecilik marifetiyle mümkündür. Bolu’da bu gerçekleşmiştir. Tamamen hukukun çerçevesinde kalınarak kentteki mülteci sayısı en aza indirgenebilmiştir. Bunu yapan Tanju Özcan’a teşekkür ediyoruz.

"DİNİ NİKAHI KIYMIŞ BİLE"

Fakat anlaşılan Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem Cumhuriyetten hem de halktan vazgeçmiş yeni Genel Başkanı, AKP hükümeti ile bir izdivaç masasında. Arapça tabela için “Kuran dili” yorumu getiren Özgür Özel, anlaşılan AKP ile dini nikahı kıymış bile...

CHP simgesindeki altı oktan biri olan Milliyetçilik ilkesinden vazgeçtiğini kendisi sakınmadan söylediği için görebiliyor ve biliyorduk. Şimdiyse Arapça tabela kutsamasıyla ve Arapçayı Kuran dili diye kutsamasıyla anlıyoruz ki Özgür Özel, Atatürkçülük ve İnkılapçılık ilkesinden de vazgeçmiş vaziyette.

Sayın Özgür Özel; Zafer Partisi’nin siyaset yapma biçiminde ne radikallik ne de popülizm yer alır. Her ikisi de Zafer Partisi’nin kapısından içeriye giremez. Siz, Zafer Partisi’ni popülizm yapmakla suçladınız. Asıl siz, Avrupa soluna öykünerek çoğunluğa dahil olabilmek adına Atatürk ilkelerinden saparak sol pragmatizmin çukurunda gerdan kıran Çeribaşı gibi bir siyaset yapıyorsunuz. Türk milliyetçilerinden söz ederken lütfen hakaret dili kullanmayınız; rüzgar eken fırtına biçer.


Haber Kaynağı : 12punto

AKP Arapça Azmi Karamahmutoğlu CHP Genel Başkanı milliyetçilik Özgür Özel