Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.755

Muhammed Ali'nin tarihi müsabakada giydiği şort açık artırmaya çıktı

Unutulmaz sporcu Muhammed Ali'nin 1975'te 'Thrilla in Manila' adıyla anılan ünlü maçta giydiği şortu, müzayede evi Sotheby's tarafından satışa çıkarılacak. Şortun 6 milyon dolara alıcı bulacağı tahmin ediliyor.

Muhammed Ali'nin tarihi müsabakada giydiği şort açık artırmaya çıktı

Hayatını ırkçılıkla mücadeleye adayan boksör Muhammed Ali'nin 1975'te bir müsabakada giydiği şort New York'taki ünlü Sotheby's müzayede evi tarafından açık artırmada satışa çıkıyor.

Boksörün Joe Frazier ile yaptığı müsabakada giydiği şortun 6 milyon dolara alıcı bulması bekleniyor.

'Thrilla in Manila' adıyla anılan maç, boks tarihinin en unutulmaz ve en acımasız müsabakalarından biri olarak biliniyor.

1975 yılında Filipinler'de gerçekleşen maç, 14 round sürmüş ve Frazier'in köşesinden durdurma çağrısı gelmesi üzerine maç sona etmişti.

ÇOK SAYIDA ÖDÜLE SAHİP

Pek çok otorite tarafından tüm zamanların en iyi ağır sıklet boks şampiyonu olarak kabul edilen Muhammed Ali, asıl çıkışını 1960 Roma Olimpiyatları'nda hafif ağır sıklette altın madalyaya ulaşarak yaptı.

Zaferinin ardından gittiği bir restorana ten rengi nedeniyle alınmamasına kızan Ali, kazandığı altın madalyayı Ohio Nehri'ne fırlattı.

ABD'li boksör, emekliye ayrılmasından yıllar sonra olimpiyat ateşini taşıdığı 1996'da Atlanta'da düzenlenen oyunlarda aldığı ödülle, kaybettiği madalyaya yeniden kavuştu.

Henüz 22 yaşındayken 1964'te Sonny Liston’u yenip en genç Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu olan Muhammed Ali, zaferinin ardından İslam dinini seçti.

2016'DA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Uzun süre Parkinson hastalığı ile mücadele eden Muhammed Ali, solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Arizona'nın Phoenix kentindeki bir hastanede 3 Haziran 2016 günü hayata gözlerini yumdu.


Haber Kaynağı : 12punto

Açık artırma Müzayede Muhammed Ali