Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6293
Dolar
Arrow
32,5393
İngiliz Sterlini
Arrow
40,2928
Altın
Arrow
2493,0000
BIST
Arrow
9.693

Piyanist İlyun Bürkev, ABD'den birincilik ödülü aldı

Ünlü piyanist İlyun Bürkev, Philadelphia International Music Festivali Virtual Concerto yarışmasında kendi yaş kategorisinde birinci olmanın yanı sıra tüm kategorilerde birincilik elde ederek 'Overall Runup' ödülünün sahibi oldu.

Piyanist İlyun Bürkev, ABD'den birincilik ödülü aldı

Türkiye’nin genç piyanisti İlyun Bürkev, ülkemizi ulusalararası alanda temsil ederek gururlandırmaya devam ediyor. 

Bürkev, Philadelphia İnternational Music Festivali Virtual Concerto yarışmasında kendi yaş kategorisinde ve aynı zamanda tüm kategorilerde de birincilik elde ederek Overall Runup ödülüyle büyük bir başarı elde etti.

Genç piyanist, temmuz ayında düzenlenecek olan Philadelphia Müzik Festivali'ne davet edilerek, solo konserler verecek. 

İlyun Bürkev aynı zamanda yarışmada derece alan adaylar ile Pımf Wınners Cırcle Concert gecesinde sahne alacak. Bürkev ayrıca Philadelphia Orkestrası'nın önemli sanatçıları ile de gerçekleştirilecek olan konserlerde aynı sahneyi paylaşacak.

İlyun Bürkev, halen dünya çapında en iyi müzik ve drama okullarından biri kabul edilen Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde Pre-College sınavlarında birincilikle kabul edilerek ilk Pre-Collecege öğrencisi olarak Profesör Pavel Gililov ile çalışmalarını sürdürüyor.

Aynı zamanda ünlü piyanist ve devlet sanatçısı Gülsin Onay ile de çalışmalarını sürdüren İlyun Bürkev, Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirdiği Almanya turnesiyle başarıya imza atarak, Türkiye'yi uluslararası alanda başarıyla temsil etmeye devam ediyor.


Haber Kaynağı : 12punto

İlyun Bürkev ödül