Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.645

Salvador Sobral: 'Filistinlilerin çektiği acıların bitmemesi korkunç bir şey'

"Amar Pelos Dois" şarkısıyla 2017'de Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazanan Portekizli sanatçı Salvador Sobral, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Konser öncesi konuşan Sobral, "Bu insanların onlarca yıldır çektiği acıların bitmemesi korkunç bir şey" dedi.

Salvador Sobral: 'Filistinlilerin çektiği acıların bitmemesi korkunç bir şey'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) İstanbul'daki ilk konserini veren Salvador Sobral, etkinlik öncesi açıklamalarda bulundu.

Müziğe ilgisinin çocuk yaşlarda başladığına işaret eden Sobral, "Babamla birlikte Beatles'ı dinleyerek büyüdüm. Şarkı sözleri çok önemliydi. Beatles bizim müzikteki yolumuzdu. Kendi başıma müzik dinlemeye başlayınca Ray Charles ve Stevie Wonder dinlemeye başladım. Sonra caz, ardından hiphop geldi." ifadelerini kullandı.

'FİLİSTİNLİLER İÇİN ÇIKIŞ GÖREMİYORUM'

Özgür ve bağımsız Filistin çağrısı yapan Sobral, "Gazze'de olup bitenlerin korkunç olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki Filistinliler için bir çıkış yolu göremiyorum. Bu korkunç... Az önce bazı Filistinlilerin okyanusa düşen yiyecekleri almaya çalıştıkları için öldüğünü okudum. Bunu yeni mi görüyorlar? Bu asla bitmeyecek. Bu insanların onlarca yıldır çektiği acıların bitmemesi korkunç bir şey." dedi.

Portekizli sanatçı, gittiği ülkelerin yerel müziklerini yorumlamaktan keyif aldığını vurgulayarak, Aşık Veysel'in (Şatıroğlu) "Uzun İnce Bir Yoldayım" şarkısına hayran olduğunu ve konserde repertuvarına aldığını söyledi.

Türk hayranlarının ilgisine de değinen Sobral, "En son Ankara'da konser verdim ve ilgiden şaşkına döndüm. İstanbul'daki insanlar da çok tutkulular. Hayat, yemek ve diğer şeyler konusunda çok tutkulular. Sanırım onlar da müziği aynı şekilde hissediyor." şeklinde konuştu.

70 DAKİKA SAHNEDE KALDI

Salvador Sobral'a konserde, piyanoda Lucia Fumero, flütte Magali Sare, kontrbasta Andre Rosinha, vurmalı çalgılarda Joel Silva ve gitarda Andrr Santos eşlik etti.

Başta "Timbre" albümü olmak üzere sevilen eserlerinden oluşan bir repertuvarı yorumlayan sanatçı yaklaşık 70 dakika sahnede kaldı.

Sobral, 2017'de Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda kız kardeşi Luisa Sobral'in yaptığı "Amar Pelos Dois" adlı şarkısıyla 758 puan alarak birinci olmuştu.


Haber Kaynağı : AA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Salvador Sobral konser Cemal Reşit Rey

İlgili Haberler