Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6293
Dolar
Arrow
32,5393
İngiliz Sterlini
Arrow
40,2928
Altın
Arrow
2493,0000
BIST
Arrow
9.693

Oscar Ödül Töreni'ni Türkiye'de yayınlayacak kanal belli oldu

‘Poor Things’ten ‘Killers of the Flower Moon’a, ‘Barbie’den ‘Oppenheimer’a senenin en dikkat çeken yapımlarının ‘En İyi Film’ dalında yarışacağı Oscar Ödül Töreni, 11 Mart tarihinde pazarı pazartesiye bağlayan gece, Türkiye’de Disney+’ta canlı olarak yayınlanacak.

Oscar Ödül Töreni'ni Türkiye'de yayınlayacak kanal belli oldu

Bu yıl 96’ncısı düzenlenecek Akademi Ödülleri, 11 Mart tarihinde pazarı pazartesiye bağlayan gece gerçekleşecek.

Emmy Ödüllü talk şov sunucusu ve yapımcısı Jimmy Kimmel’ın dördüncü kez canlı töreni sunacağı gece için geçtiğimiz günlerde tanıtım videosu yayınlandı.

Kimmel’ın kendini Barbie Land’de bulduğu eğlenceli tanıtımda başarılı sunucuya filmin oyuncuları Ryan Gosling, Kate McKinnon ve America Ferrera eşlik etti. 

16 DALDA ÖDÜL VERİLECEK

Los Angeles’taki Dolby Theatre’da gerçekleşecek gecede 16 dalda ödül takdim edilecek.

Bu seneki yarışta Christopher Nolan’ın son filmi ‘Oppenheimer’ (13 adaylık) ile The Walt Disney Company’ye bağlı Searchlight Pictures filmi ‘Poor Things’ (11 adaylık) zirveyi paylaşıyor.

Yorgos Lanthimos’un yönettiği ve 9 Şubat’ta vizyona giren film, yönetmenin filmografisinin en iyi filmi olarak lanse edilirken, Emma Stone başta olmak üzere oyuncu kadrosunun performanslarıyla da senenin en öne çıkan seyirliği olarak gösteriliyor.

Bu iki filmi 10 adaylıkla Martin Scorsese’nin son filmi ‘Killers of the Flower Moon’ ile 8 dalda adaylıkla ‘Barbie’ takip ediyor. ‘The Holdovers’, ‘American Fiction’, ‘The Zone of Interest’ ve ‘Anatomy of a Fall’ da 5’er dalda yarışıyor. 

Yapımcılığını Raj Kapoor’un, yönetmenliğini ise Hamish Hamilton’ın üstlendiği ödül töreni, kazananlar kadar gecede ödül takdim edecek isimlerle de merak ediliyor. 

Ödül töreni, Türkiye’de Disney+’ta canlı olarak ekrana gelecek.


Haber Kaynağı : 12punto

Oscar Ödül Töreni Akademi Ödülleri

İlgili Haberler