Super Bowl reyting rekoru kırdı! 120 milyondan fazla kişi izledi

Yılın en büyük spor organizasyonlarından biri olan NFL finali Super Bowl, reyting rekoru kırdı. Etkinliği 120 milyondan fazla kişi takip etti.

Super Bowl reyting rekoru kırdı! 120 milyondan fazla kişi izledi

Yılın en büyük spor organizasyonlarından biri olan NFL finali Super Bowl, reyting rekoru kırdı. Etkinliği 120 milyondan fazla kişi seyretti.

ABD'nin en popüler sporları arasında yer alan Amerikan futbolunda şampiyon her yıl Super Bowl adı verilen final müsabakası ile belli oluyor. ABD'de bir rekabet unsurundan çok bir eğlence aracı olarak görülen spor müsabakaları, öncesinde ve sonrasındaki içerikler, devre arası şovları derken büyük merak uyandıran bir etkinliğe dönüşüyor.

Bu yıl hem popüler takımların final oynaması, hem Usher'ın gösterisi, hem de sevgilisi de sahada şampiyonluk mücadelesine çıkan Taylor Swift'in etkisi ile müsabaka, ABD'lileri ekranlara kilitlemeyi başardı.

11 Şubat'ta Las Vegas'ta düzenlenen Super Bowl müsabakasını izleyen kişi sayısı, 123,4 milyon olarak açıklandı. Kansas City Chiefs ve San Francisco 49ers'ın karşı karşıya geldiği mücadele, Apollo 11'in 1969 yılında Ay'ın yüzeyine inişinden bu yana en çok reyting alan televizyon yayını olarak tarihteki yerini aldı. Ay'a inişi 120 kişinin izlediği tahmin ediliyordu. Resmi rakamlara göre Super Bowl finali bu yayını geride bırakmayı başardı.Haber Kaynağı : 12punto

Super Bowl Taylor Swift Usher