Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.645

Ekrem İmamoğlu: Güzel hemşehrilerim seçimi kazanmış bulunuyoruz

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu yerel seçimlerde kazanılan zaferin ardından açıklamada bulundu.

Ekrem İmamoğlu: Güzel hemşehrilerim seçimi kazanmış bulunuyoruz

İstanbul'da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre mevcut başkan Ekrem İmamoğlu kazandı. İmamoğlu seçim sonuçlarının ardından vatandaşlara hitap etti.

İmamoğlu'nun açıklamasından satır başları:

Bir milyonun üzerinde bir farkla öndeyiz, seçim sandıklarında görevli arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.

Çok değerli bir görev yaptıkları için teşekkür ediyorum.

Açıkçası yüzde 52'ye yakın oy oranımızla yüzde 39,5 civarında oy oranı iki rakip arasındaki farkı tariflemekte. Bizi mutlu eden hedeflerimiz ilçeler noktasında büyük oranda gerçekleşmiş olmamızdır. 14 belediyemizin tamamı görevimize devam edeceğimiz belediyeler.

Yanı sıra 11 belediyede de artık elde ettiğimiz veriler gereği sonuçlanma aşamasına gelinmiş, neredeyse sonuçlar belli olmuş diyebileceğimiz ilçeler. Beyoğlu, Bayrampaşa, Beykoz, Çatalca, Silivri, Çekmeköy, Tuzla, Sancaktepe, Şile.

Ama başta şu anda Gaziosmanpaşa, Pendik gibi ilçelerimiz olmak üzere rekabetin birçok ilçede kafa kafaya devam ettiğini ifade etmek isterim. İlçelerdeki oy tasnifi ve sürecin takibi noktasında emek gösteren arkadaşlara buradan teşekkür ediyorum.

İlçe belediye meclis üyeliklerinin ve ilçe belediye başkanlıklarının sonuçlanmadığını bu noktada tutanakların net olarak toparlanıp, ıslak imzalı tutanakların il başkanlığımıza ulaştırılacak ana kadar takibin en sıkı şekilde yapılmasına sevgili yol arkadaşlarımıza il başkanımızla birlikte iletmeyi borç biliyoruz.

Onlara da demokrasinin düğününde çok değerli görev yaptıkları için her birine ayrı ayrı teşekkürü borç biliyorum. Seçimi kazanmış bulunuyoruz.

Bu başarının elbette paydaşları var. Çok saygıdeğer CHP Genel Başkanımız sayın Özgür Özel, MYK üyelerimiz, PM üyelerimize, milletvekillerimize çok çok teşekkür ediyorum. İstanbul'da olağanüstü örgütsel mücadeleyi veren il başkanımız düzeyinde bütün örgüt üyelerimize, kadın kollarımıza, üyelerimize yürekten teşekkür ediyoruz."

"VATANDAŞLAR SADECE BANA DEĞİL, İKTİDARA VE SAYIN CUMHURBAŞKANI'NA DA MESAJ VERMİŞTİR"

Bu seçimler önemli. Seçmen ne mesaj verdi anlamakla yükümlüyüz. Milletin sandıkta verdiği görevi yok sananlar, eninde sonunda milletin kalbindeki yerini kaybederler.

Bugün gerçekleşen seçimde vatandaşlar bana tam yol ileri görevi vermiştir. 16 milyon vatandaşımızla birlikte partizanlığı tarihe gömdük. Bu gece 16 milyon İstanbullu sadece bana değil, iktidara ve Sayın Cumhurbaşkanı'na da mesaj vermiştir.


Haber Kaynağı : 12punto