Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6388
Dolar
Arrow
32,5163
İngiliz Sterlini
Arrow
40,1526
Altın
Arrow
2432,0000
BIST
Arrow
9.645

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı: Yeter ki sandalye kırık olmasın!

Mazbatasını aldıktan sonra konuşma yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu istedi. İmamoğlu, 2019'da yaşadığı kırık sandalye olayını da hatırlattı.

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı: Yeter ki sandalye kırık olmasın!

31 Mart Yerel Seçimleri'nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yeniden kazanan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

Saraçhane'de basın toplantısı düzenleyen İmamoğlu, demokrasi vurgusu yaparak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu istedi.

2019'DAKİ KIRIK SANDALYE OLAYINI HATIRLATTI

“Buradan açık ve net söylüyorum. Ne zaman diler ve arzu ederseniz, İstanbul’un geleceğini sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizinle konuşmaya hazır Ekrem İmamoğlu var, onu ileteyim.” ifadelerini kullanan İmamoğlu, “Sonra diyorlar; ‘randevu istedin mi?’ İstedim, istiyorum. Tekrar istiyorum, bakalım ne olacak? Sandalye kırık olmasın yeter.” şeklinde konuştu.

HÜKÜMETE İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI YAPTI

İmamoğlu, “Hükümete, yerel ve ulusal meseleler konusunda iş bölümü, vatandaşımızı ilgilendiren tüm meseleler de işbirliği, dürüst ve adil rekabet öneriyorum. Birlikte çalışalım.” dedi.

"MAZBATAYI NEDEN VERMİYORSUNUZ?"

CHP'den seçilen bazı ilçe belediye başkanlarına mazbatalarının verilmemesini eleştiren İmamoğlu, “Açık farkla kazandığımız Tuzla’da mazbatayı benim genç yol arkadaşım Ali Eren Bingöl’e neden vermiyorsunuz?” diye soran İmamoğlu, “Öğreniyoruz ki Tuzla Belediye Başkanı’nın görevi bitmişken 62 milyon liralık ihale alıp birilerine veriyor.” şeklinde konuştu.


Haber Kaynağı : 12punto

31 Mart Yerel Seçimleri Ekrem İmamoğlu Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim