Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6388
Dolar
Arrow
32,5163
İngiliz Sterlini
Arrow
40,1526
Altın
Arrow
2432,0000
BIST
Arrow
9.645

Erdoğan seçimin faturasını kesti: Görevden alınacak isimler belli oldu!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin faturasını iki isme kestiği öne sürüldü.

Erdoğan seçimin faturasını kesti: Görevden alınacak isimler belli oldu!

31 Mart Yerel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarına göre, AKP kurulduğundan bu yana ilk kez ikinci parti konumuna düştü.

Seçim mağlubiyetinin ardından gözler AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı hamlelere çevrildi.

Kulislerde, parti yönetiminde ve kabinede geniş çaplı değişiklikler yapılacağı konuşuluyor.

Erdoğan, 31 Mart'ın faturasını ilk olarak Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a kesti. İki ismin görevden alınacağı öğrenildi.

BBC Türkçe'nin haberine göre; AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yenilginin temel nedenleri üzerinde duruldu. Bunlar arasında ekonomik kriz, yanlış aday tercihleri, emeklilerin beklentilerinin karşılanmaması, seçmenden gelen tepki oyları, CHP'li belediyelerin sosyal yardımları, aday tercihlerinde objektif olunmaması ve MHP ile ittifakın bazı illerde bozulması yer aldı.

Erdoğan, MYK toplantısında yenilgide genel merkez yönetimi, teşkilatlar ve adayların da payı olduğunu belirtti.

Parti içinde ve kabinede değişikliklerin yaşanacağına dair kulislere göre yapılan bu önemli hamlelerle birlikte, bazı parti yöneticilerinin de "görevden affını" isteyebileceği belirtiliyor.


Haber Kaynağı : 12punto

31 Mart Yerel Seçimleri Recep Tayyip Erdoğan yerel yönetim Yusuf Ziya Yılmaz Erkan Kandemir