Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Erdoğan’ın Akşener’e sorduğu soru kulislerden sızdı! 'Sizce neden...'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Saray'a gelerek kendisini ziyaret eden İYİ Parti'nin eski genel başkanı Meral Akşener'e "Sizce seçimi neden kaybettik?" diye sorduğu iddia edildi.

Erdoğan’ın Akşener’e sorduğu soru kulislerden sızdı! 'Sizce neden...'

İYİ Parti’nin Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, Saray’a giderek AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti. Söz konusu görüşme siyasetin gündemine oturdu.

Akşener'in sürpriz ziyaretine ilişkin kulislerde 'Cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilecek' iddiaları konuşulurken, İYİ Parti söz konusu görüşmenin partiyi bağlamadığını belirtti.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Erdoğan-Akşener görüşmesiyle ilgili kulislerden edindiği bilgileri aktardı.

Babacan, Erdoğan’ın Akşener’e “Sizce seçimi neden kaybettik?” diye sorduğunu Akşener’in de başta ekonomi olmak üzere sebeplerini sıraladığını yazdı.

Babacan’ın yazısının ilgli kısmı şöyle:

"AKP kulislerinde, Erdoğan-Akşener buluşması konusunda yazılıp çizilen onca iddianın aksine herhangi bir teklifin olmadığı, Akşener’in herhangi bir talepte bulunmadığı net şekilde anlatılıyor. Randevunun zaten diyalogları olan iki liderin özel kalemlerinin organizasyonuyla yapıldığı dile getiriliyor.

Bu görüşmeden pek gün yüzüne çıkmayan tek anekdot ise Erdoğan’ın Akşener’e 'Sizce seçimi neden kaybettik?' sorusu olabilir. Nezaket sözcüklerini geçersek Akşener’in ekonomik krizden başlayıp, emekli ve dar gelirlerinin sorunlarına ilişkin kısa bir perspektif çizdiğini söyleyebiliriz.

Ancak bu görüşmenin içeriğinden çok, bundan sonrası için ne anlam taşıdığı daha önemli olabilir. Yeni bir Sinan Oğan vakası demek abartılı olabilir ama Erdoğan’ın bundan sonraki süreçte Akşener ve kendisine yakın duranlara, ihtiyaç oldukça başvuracağı anlaşılıyor. Görüşmenin anlamlandırılması için bundan sonraki gelişmelere bakmak gerektiğini söyleyenler çoğunlukta.”


Haber Kaynağı : 12punto

Meral Akşener Nuray Babacan Recep Tayyip Erdoğan