Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6388
Dolar
Arrow
32,5163
İngiliz Sterlini
Arrow
40,1526
Altın
Arrow
2432,0000
BIST
Arrow
9.645

Mansur Yavaş’tan belediye başkanlarına teklif! 'Reddedenler siyasetin çöplüğüne gitti'

Yüzde 60'lık oy oranıyla yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, “El ele tutuşalım ve Ankara'nın tamamına birlikte hizmet edelim' diye teklif götüreceğim. Bu teklifi reddedenler şu anda siyasetin çöplüğüne gitti, hemen hemen hepsi gitti” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş’tan belediye başkanlarına teklif! 'Reddedenler siyasetin çöplüğüne gitti'

Türkiye 31 Mart Yerel Seçimleri'ni geride bıraktı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yüzde 37.77'lik oy oranıyla Türkiye genelinde birinci parti olurken, çok sayıda büyükşehir, il ve ilçe belediyesini de kazandı.

CHP'nin Ankara'da yeniden aday gösterdiği Mansur Yavaş, rakibi Turgut Altınok'a ciddi bir oy farkı attı. Yüzde 60 oy oranına ulaşan Yavaş, yeniden ABB Başkanı seçildi.

Seçimin ardından Büyük Ankara Toptancı Hali'nde düzenlenen iftar yemeğinde esnafla bir araya gelen Yavaş, tüm yurttaşlara teşekkür etti.

"Bir seçim geçirdik ama maalesef her zamanki gibi son iki güne girerken hizmetleriyle veya vaatleriyle konuşamayanlar çirkin pankartlarla konuşmaya çalıştılar. Ama seçim sonucu gösteriyor ki bunların hiçbir faydası yok ve zaten vatandaşımız da buna tepki gösteriyor. Sonuç olarak Ankara halkı, 5 yıllık hizmetimizin karşılığını onayladı" diyen Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Seçilen 8 belediye başkanı ve bir bağımsız belediye başkanına mecliste sayımız çok olsa da, 'Gelin, uzattığımız eli tutun, sizin kazandığınız belediyelerden halk bize az oy vermiş olabilir ama sonuç itibarıyla onların derdini hep beraber çözelim, hiç problem değil. El ele tutuşalım ve Ankara'nın tamamına birlikte hizmet edelim' diye teklif götüreceğim. Bu teklifi reddedenler şu anda siyasetin çöplüğüne gitti, hemen hemen hepsi gitti. Şimdi seçilen belediye başkanları inşallah aynı hatayı yapmazlar, elimizden tutarlar, 16 belediye başkanıyla Ankara'ya gerektiği gibi birlikte hizmet etme şansını buluruz."


Haber Kaynağı : 12punto

31 Mart Yerel Seçimleri Ankara Cumhuriyet Halk Partisi Mansur Yavaş Turgut Altınok yerel seçim