Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Saadet lideri Karamollaoğlu'ndan 'Erbakan' açıklaması: 'Erdoğan polisle evini kuşattırdı'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KRT yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkûm olduğunda Tayyip Erdoğan polisle evini kuşattırdı. Hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi" dedi.

Saadet lideri Karamollaoğlu'ndan 'Erbakan' açıklaması: 'Erdoğan polisle evini kuşattırdı'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KRT yayınına katıldı. 

Karamollaoğlu, programda yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Refah Partisi'nin kurucu lideri Necmettin Erbakan'ı hapse attırmak istediğini ifade etti.

Karamollaoğlu şöyle konuştu:

"KÖTÜ GÖSTERMEK İÇİN HAPSE ATTIRACAKTI"

"Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkum olduğunda Tayyip Erdoğan polisle evini kuşattırdı. Hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak... Hocamızı ilzam etmek için, kötü göstermek için hapse attıracaktı. Evi kuşatıldı. 

"EV HAPSİNE ÇEVRİLMESİNİ SAĞLADI"

O zaman Allah rahmet eylesin Hasan Kalyoncu, bizim Gaziantep eski il başkanımız. AK Parti'nin kuruluşunda da yer almıştı. Tayyip Erdoğan'a gitti. 'Eğer Erbakan'ı tutuklarsan burayı senin başına yıkarım. Ben siyaseten seni yaşatmam' dedi. Onun üzerine Tayyip Bey ev hapsine çevrilmesini sağladı. Ve arkasından da Abdullah Gül Bey Cumhurbaşkanı olduktan sonra Erbakan Hocamızın affını kendisi gerçekleştirdi. Yani Erbakan Hoca siyasi hayata Abdullah Gül'ün bu affıyla dönebildi. Arkasından 2010 yılındaki seçimlerde Saadet Partisi'nin Genel Başkanı oldu."


Haber Kaynağı : 12punto

abdullah gül Erdoğan Necmettin Erbakan Temel Karamollaoğlu