Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.509

Alonso neden Leverkusen'de kaldığını açıkladı: Burası benim yerim

Bayer Leverkusen ile şampiyonluğa koşan başarılı teknik adam Xabi Alonso geçtiğimiz günlerde önümüzdeki sezon da Alman ekibinde kalacağını açıklamıştı. Alman teknik adam Leverkusen'de bir sezon daha kalma kararı almasının gerekçesini açıkladı.

Alonso neden Leverkusen'de kaldığını açıkladı: Burası benim yerim

Bayer Leverkusen ile Bundesliga'da şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakalayan Xabi Alonso gelecek sezon da takımda kalacağını açıkladı. Peşinde dev takımlar olmasına rağmen Leverkusen'de kalan İspanyol teknik gerekçesini açıkladı.

DEV KULÜPLERİN RADARINDAYDI 

Gelecek sezon teknik direktör Jurgen Kloop ile yollarını ayıracak olan Liverpool'un deneyimli teknik adamın yerine Alonso'yu düşündüğü iddia edilmişti. Aynı şekilde Bayern Münih'te sezon sonunda yolların ayrılacağı Thomas Tuchel'in yerine en güçlü aday olarak Alonso görülürken İspanyol teknik adam takımda kaldı.

BURASI BENİM YERİM 

Basın toplantısında konuşan Xabi Alonso, "Son birkaç haftadır geleceğimle çok fazla konuşma yapıldı. Çok maçımız ve hedefimiz olduğu için maçlarımıza odaklanmamız gerekiyordu. Bu molada düşünecek zamanım oldu. Kararımı verdim ve yöneticilerle konuştum. Onlara önümüzdeki sezon da bu takımın teknik direktörü olmaya devam edeceğimi söyledim. Doğru kararı vermeye çalıştım. En doğal kararı verdim ve genç bir teknik adam olarak burada olmanın zamanı olduğunu düşündüm. Burası benim yerim" dedi.

Xabi Alonso'nun Leverkusen'i Almanya Bundesliga'da 26 hafta sonunda 70 puanla ilk sırada bulunuyor.


Haber Kaynağı : 12punto

Bayer Leverkusen Xabi Alonso Bundesliga Jurgen Kloop Liverpool Bayern Münih