Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6293
Dolar
Arrow
32,5393
İngiliz Sterlini
Arrow
40,2928
Altın
Arrow
2493,0000
BIST
Arrow
9.693

Galatasaray-Beşiktaş arasındaki 'paylaşım krizi' büyüyor

Beşiktaş Kulübü'nden, Galatasaray'ın sosyal medya paylaşımının ardından sert açıklamalar geldi. Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Şukul, Galatasaray'da ikinci başkan Metin Öztürk'ün açıklamalarını hedef aldı.

Galatasaray-Beşiktaş arasındaki 'paylaşım krizi' büyüyor

Süper Lig'in 28. hafta maçında Galatasaray Dolmabahçe'de konuk olduğu Beşiktaş'ı 1-0 yendi.

Maçın ardından Galatasaray'ın kurumsal sosyal medya hesabından yapılan Beşiktaş paylaşımı nedeniyle kulüp yöneticilerinin bulunduğu şeref tribününde tartışma yaşandığı ortaya çıktı. 

Maçın bitiş düdüğünün çalınmasının hemen ardından Galatasaray'ın sosyal medya hesaplarından 18 saniyelik bir video paylaşıldı. Videoda tüyleri yolunmuş bir kartal sarı-lacivert bir salıncakta "İnleyen nağmeler" şarkısını dinliyordu.   

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar'ın maç sonu yaptığı basın toplantısında aktardığına göre bu paylaşımı gören Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Galatasaray yöneticilerine tepki gösterip  silinmesini istedi.

Stat çıkışında açıklama yapan Uçar şunları söyledi: "Bugün talihsiz bir şey yaşadık... Bugün Galatasaray yönetimini ağırladık, maçın sonuna kadar hep beraber maç seyredildi, yemek yenildi. Daha henüz Galatasaray yönetimi stadyumu terk etmemişken kurumsal olarak Galatasaray'ın yaptığı paylaşımı gördük. Başkanımız, onların yöneticilerinden bu paylaşımın derhal silinmesini istedi. Önce silineceğini söylediler. Tweet hala silinmiş değil. Ki sabah çok daha ağır bir tweet hemen silinmiştir. 

Biz Beşiktaş'ız. Kartalı sığdıracak bir kafes, ağırlığını taşıyacak bir salıncak henüz yapılmadı, yapılmayacak dostlar. Çünkü Kartal zaten yükseklerde uçar. Biz rakiplerimizle sosyal medya aracılığıyla konuşmak görüşmek istemiyoruz.

Bu yapılan hareket hiç yakışmadı. Çünkü iş farklı yerlere gidiyor. Ahlaki zedelenmeye doğru gidiyor. Biz saha içindeki mücadelemize devam edeceğiz. Maçın hakemiyle ilgili de sadece sormak istiyorum. Kendisine bir saldırıda bulunuldu. Sonra birdenbire tekrar bu maça veriliyor. Bir penaltı pozisyonu var..."

GALATASARAY İKİNCİ BAŞKANI ÖZTÜRK: ÖZÜR DİLENECEKSE BİZDEN DİLENMESİ LAZIM

Yaşananları ve Beşiktaş'ın tepkisini değerlendiren Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk ise şöyle konuştu: "Protokoldeyken Hasan Arat başkan ve maça gelen Galatasaray yönetim kurulu üyelerimizle sohbet ediyorduk. Sonra Beşiktaş Yöneticisi Burak Aslan yanımıza geldi, paylaşımı gösterdi.

‘Bu ne’ diye sordu, ‘Sosyal medya paylaşımı’ dedim. Hasan Arat da ‘Bunu kaldırın yoksa misliyle cevap veririz’ dedi. ‘Başkanım sosyal medya paylaşımı kalkmaz ama taraftarınız kurucu başkanımız Ali Sami Yen’e saatlerce küfür etti. Asıl özür dilenecekse Ali Sami Yen’den ötürü bizden özür dilenmesi lazım’ dedim.”

BEŞİKTAŞ: TENHADA ÖZÜR DİLEYİP...

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Şakul da yaşananları sosyal medya hesabından anlattı: "GSK yönetim kurulu, biz sizi BİZE yakışır şekilde yönetim kurulu olarak maç öncesi, maç boyu ve maç sonu ağırladık.

Ancak, biz sizi daha ağırlıyorken resmî hesabınız, bu ahlaksız mesajı attı ve sizi uyardık, sildirin dedik, haklısınız tamam dediniz, olmamış bu mesaj dediniz, kendi aranızda watsapp grubunuzda yazıştınız ve bize dönüp sildiremiyoruz dediniz! Olan biten budur. Bir daha semtimizde havlayamayacak köpeklere yalan haber yaptırıp kendinizi daha fazla küçültmeyin.

Size yakışmaz dedik ama demek ki yakıştığına karar verdiniz! Halbuki sabahtan tweet silmeye antrenmanlıydınız. İçeride başka dışarıda başka konuşmanız da geleneğiniz haline geldi. Son kez aşağıdaki terbiyesizliği derhal giderip, bu ahlaksız mesajı silip özür dilemeye davet ediyorum, yoksa bir daha BİZE yakıştığı gibi değil SİZE yakıştığı gibi muamele görürsünüz!

Beşiktaş'ın kurumsal sosyal medya hesabından da Şakul'un paylaşımı alıntılanarak "Tenhada özür dileyip süklüm püklüm olanların dışarıda kükrediğini söylüyorlar. Oysa biz sadece miyavlama duyduk!" mesajı yayınlandı.   


Haber Kaynağı : 12punto

Beşiktaş Feyyaz Uçar Galatasaray küfür Metin Öztürk protokol Sosyal Medya Süper Lig