Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6293
Dolar
Arrow
32,5393
İngiliz Sterlini
Arrow
40,2928
Altın
Arrow
2493,0000
BIST
Arrow
9.693

Mehmet Esen'in yönettiği 'Maskeliler' Bodrum'da prömiyer yapacak

Bodrum’da kurulan Tiyatro Meftun, İsrailli yazar Ilan Hatsor’un 33 yıl önce kaleme aldığı 'Maskeliler' ile Bodrum’da prömiyer yapmaya hazırlanıyor. Oyun 6, 9, 13, 16 Mart tarihlerinde de Nurol Kültür Merkezi'nde sahnelenmeye devam edecek.

Mehmet Esen'in yönettiği 'Maskeliler' Bodrum'da prömiyer yapacak

Mehmet Esen'in yönettiği oyun, 4 Mart Pazartesi 20.00’de Nurol Kültür Merkezi, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Filistin’li üç erkek kardeş arasında geçen trajediyi konu alan Maskeliler, savaşın insanlarda yarattığı çıkmazı sahneye taşıyor.

Oyunun yönetmeni Mehmet Esen, Maskeliler’in günümüzde sahneleniyor olmasını şu sözlerle ifade etti:

"Bu son İsrail Filistin kirli savaşında binlerce insan öldürüldü. Anaların yüreğine ateş düştü. En büyük acıyı analar yaşıyor. Dünya sağır, kör, dilsiz. Bu savaş başladığından beri içim yanıyor.

Ne yapabilirim nasıl farkındalık yaratıp bu kirli savaşın bitmesi için ses çıkarabilirim diye. Orada insanlar öldürülüyor ve dünya buna sadece sayı olarak bakıyor ya da filmmiş gibi seyrediyor. Bunun film değil gerçek olduğunu haykırmak için bu oyunu seçtik.

Maskeliler’i Berlin’de iki yıl kapalı gişe oynamıştık. Beni çok etkileyen oyundur. Hep söylerim: ‘Sanatçı yanlışa hayır diyendir. Sanatçı kendi ışığını sakınmadan harcayandır’ diyerek yola çıktık."


Haber Kaynağı : 12punto

Maskeliler Mehmet Esen tiyatro