ABD'li oyuncu Mark Ruffalo'dan Gazze'de ateşkes çağrısı: 'Barışa bir şans vermeliler'

Amerika Yönetmenler Loncası Ödülleri törenine katılan oyuncu Mark Ruffalo, "Dünya liderlerinden kalıcı ateşkes talep etmelerini, barışa bir şans vermelerini istiyoruz. Barışa bir şans vermenin neresi yanlış?" dedi.

ABD'li oyuncu Mark Ruffalo'dan Gazze'de ateşkes çağrısı: 'Barışa bir şans vermeliler'

ABD'li oyuncu Mark Ruffalo, Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısında bulundu. 

Amerika Yönetmenler Loncası Ödülleri törenine katılan Ruffalo, diğer ünlü isimlerle birlikte ceketine zambak şeklinde, kırmızı yuvarlak rozet taktı.

Ruffalo, zambakların 'barış zambağını', kırmızı yuvarlak rozetin ise 'Ateşkes taraftarı sanatçıları' simgelediğini ifade etti.

'HİÇBİR İNSANI YARDIM GİREMİYOR'

Sanatçılar olarak Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısında bulunduklarını aktaran Ruffalo, bombalamanın işe yaramadığının artık anlaşıldığını kaydetti.

Ruffalo, barışa giden yolun daha fazla bombalanmaması gerektiğini vurgulayarak, "Barışa bir şans vermenin neresi yanlış? Refah sınırında, yeniden bir bombardıman dalgasıyla karşı karşıya 1 milyon mülteci bulunuyor, 400 bin kişi açlıktan ölüyor ve oraya hiçbir insani yardım giremiyor.

Bu nedenle, dünya liderlerinden özellikle Başkan Joe Biden'dan, bir ateşkes, kalıcı bir ateşkes talep etmesini, barışa bir şans vermesini istiyoruz" şeklinde konuştu.


Haber Kaynağı : AA

ABD Mark Ruffalo Gazze Joe Biden