Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0060
Dolar
Arrow
32,9969
İngiliz Sterlini
Arrow
42,8443
Altın
Arrow
2569,0000
BIST
Arrow
11.139

Kıyma dizisinin setine yapılan saldırıda yeni gelişme: 'Daltonlar' detayı

'Kıyma' dizisine gerçekleştirilen silahlı saldırıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 'Cengo' karakteriyle tanınan Cengizhan Yurdutek'in yaralandığı saldırıyı 'Daltonlar' çetesine yakınlığıyla bilinen hesaplar üstlendi.

Kıyma dizisinin setine yapılan saldırıda yeni gelişme: 'Daltonlar' detayı

'Sıfır Bir' dizisinin final yapmasının ardından Blu TV'de yayınlanmaya başlayan 'Kıyma' dizisinin İstanbul Kartal'daki setine düzenlenen silahlı saldırının ardından 'Daltonlar' olarak bilinen çetenin çıktığı öne sürüldü.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre merminin başını sıyırması sonucu ölümden dönen Cengiz Yurdutek'e yapılan saldırıyı 'Daltonlar' olarak bilinen çeteye yakın hesaplar TikTok'tan yaptıkları paylaşımlarla üstlendi.

'Daltonlar’ adına paylaşımlar yapan hesaplar, Cengiz Yurdutek'in yine Daltonlar tarafından Fransa'da öldürüldüğü ileri sürülen çete lideri Halil Ay'a yakınlığı nedeniyle hedef alındığını belirten mesajlar verdi.

17 suçtan aranan ve Fransa'ya kaçan Halil Ay 6 Ağustos 2023 yılında saklandığı çiftlikte iki kişi tarafından öldürülmüştü. Halil Ay’ın Fransa’da öldürülmesine uzanan husumet İstanbul’da Haliç Köprüsü’nde 14 Ocak 2023'te yaşanan silahlı çatışmaya dayanıyordu.

İddiaya göre uyuşturucu tahsilatı yüzünden çıkan tartışmanın ardından Boyun çetesinin lideri olarak bilinen Barış Boyun, kendi kontrolünde olan Daltonlar çetesine Halil Ay'ı öldürme talimatı verdi. Halil Ay ve 3 arkadaşına Haliç Köprüsü'nde pusu kuran şüphelilerin açtığı ateşten Halil ay kurtuldu, yanındaki arkadaşı Cumali Aslan öldürüldü.

BURAK AKYÜZ DE HEDEF GÖSTERİLİYOR

Daha sonra Fransa'ya kaçan Halil Ay da, yapılan saldırıda hayatını kaybetti. İddiaya göre dün dizi setine yapılan saldırıda da Cengiz Yurdutek Halil Ay'a yakınlığı nedeniyle ve cenaze törenine katıldığı gerekçesiyle hedef alındı. Aynı hesaplar bir diğer SıfırBir oyuncusu Burak Akyüz’ü de fotoğraflarını paylaşarak hedef gösterdi.

"DEMEDİK Mİ ŞAŞKIN" ŞARKISIYLA YARALANDIĞI ANIN FOTOĞRAFI PAYLAŞILDI

Sosyal medyada Daltonlar çetesine yakın hesaplar, saldırının ardından Yurdutek’in fotoğraflarını paylaşarak ‘gülen yüz’ paylaşımında bulundu. ‘Yeni yılda daha çok akacak’ paylaşımları yapan hesaplar, Daltonlar çetesine de güzellemeler yapıyor.

Yüzleri maskeli paylaşılan videolarda günler öncesinden yapılan başka bir paylaşımda ise Erkin Koray’ın ‘Şaşkın’ şarkısı paylaşılarak “Demedik mi şaşkın” mesajları verildi.


Haber Kaynağı : 12punto

Kıyma silahlı saldırı