Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan 'kamuda tasarruf' yorumu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Enflasyonla mücadele tüm Türkiye’nin birinci önceliği olmalı ve bütçe disiplini bu mücadeleyi desteklemelidir” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan 'kamuda tasarruf' yorumu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kamuoyuyla paylaştığı ‘Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hisarcıklıoğlu enflasyonla mücadelenin tüm Türkiye’nin birinci önceliği olması ve bütçe disiplininin bu mücadeleyi desteklemesi gerektiğini söyleyerek, “Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ni olumlu buluyoruz. Doğru yönde atılan bir adımdır. Alınacak ilave tedbirler, önümüzdeki dönemde açıklanacağı ifade edilen reform adımları ve bir izleme sistemi kurulmasıyla bu paket daha da güçlendirilebilecektir. Açıklanan tasarruf ve verimlilik paketinin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynağı : İHA

Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Mehmet Şimşek Cevdet Yılmaz