Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Antalya’daki teleferik faciası ardından yapılan ilk duruşmada Mesut Kocagöz tahliye edildi

Antalya’da, 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı teleferik faciasına ilişkin Kepez Belediye Başkanı CHP’li Mesut Kocagöz’ün de aralarında olduğu 5’i tutuklu 12 sanık hakim karşısına çıktı. Kocagöz için tahliye kararı verildi.

Antalya’daki teleferik faciası ardından yapılan ilk duruşmada Mesut Kocagöz tahliye edildi

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan’da meydana gelen, 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin yaralandığı ve mahsur kalan 174 kişinin 23 saatte kurtarıldığı teleferik kazasıyla ilgili, teleferik işletmecisi ANET’in önceki Yönetim Kurulu Başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de aralarında olduğu 5 kişi tutuklandı. 

Kocagöz’ün tutukluluğuna yapılan itiraz ise reddedildi. Kocagöz’ün avukatları, tutukluluğa tekrar itiraz için bilirkişi raporunu bekledi. Bilirkişi raporunun dosyaya eklenmesinin ardından savcılık tarafından hazırlanan iddianame, Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 36 sayfalık iddianamede, kazada hayatını kaybeden Memiş Gümüş dahil olmak üzere, 150 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı. Aynı iddianamede aralarında Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, Okan Erol ve Serkan Yellice’nin de olduğu 12 kişi de şüpheli olarak yer aldı. Savcılık, 12 şüphelinin, ’Trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma’ ve ’Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçlarından cezalandırılmasını istedi.

İddianamede, Mesut Kocagöz, Ahmet Buğra Samsunlu, Edip Kemal Bahadır, Serdar Tezcan, Okan Erol, Serkan Yellice, Suphi Kaplan’ın asli kusurlu; Orhan Karaoğlan, Kazım Kılıç, Hüseyin Ay, Özgür Ermiş ve Aziz Azizoğlu’nun tali kusurlu olduğunun kabul edilmesi istendi. Savcılık, şüphelilerin 27’şer yıla kadar cezalandırılmasını istedi.Hazırlanan iddianame, Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanık Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de aralarında bulunduğu 12 sanık ve şikayetçiler katıldı. Adliye koridorlarında yoğun kalabalık nedeniyle güvenlik önlemi alındı. Mahkeme kapısı önünde ve dışında izdiham oluştu.

Salonda taraf avukatları hazır bulunurken, davayı CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Antalya Milletvekilleri, CHP’li belediye başkanları çok sayıda kişi izledi.

KOCAGÖZ TAHLİYE EDİLDİ

Antalya'da Tünektepe Teleferik Tesisleri’nde 12 Nisan’da yaşanan kazaya ilişkin davanın ilk duruşmasında tutuklu bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, tahliye edildi.


Haber Kaynağı : İHA

Antalya Mesut Kocagöz teleferik teleferik faciası