Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Özgür Özel Soma'da 'Hoş geldiniz cumhurbaşkanım' diye karşılandı. CHP Genel Başkanı yanıtladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 301 kişinin yaşamını yitirdiği Soma maden faciasının 10'uncu yıl dönümünde Soma'da bir dizi ziyarette bulundu. Ziyarete damgasını vuran anlardan biri ise Özel'i karşılayan bir yurttaşın sözleri oldu.

Özgür Özel Soma'da 'Hoş geldiniz cumhurbaşkanım' diye karşılandı. CHP Genel Başkanı yanıtladı

İmamoğlu ve Yavaş'ın ardından CHP'nin olası cumhurbaşkanı adayları arasında adı çokça geçmeye başlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Soma'da "Hoş geldiniz cumhurbaşkanım" şeklinde karşılandı. Özel bu karşılamaya hızla yanıt verdi.

CHP'nin yerel seçimlerde elde ettiği başarının ardından Özgür Özel'in adı da Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş kadar öne çıkmaya başladı. 

Öyle ki Özel gerek parti içinde gerekse kamuoyunda kimilerince önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olası adaylar arasında gösterilmeye başladı. Özel bu tartışmalara nokta koyarken verdiği yanıtla ses getirmişti.

'FORVET' BENZETMESİ

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu bir futbol takımındaki forvet oyuncularına benzeten Özel'in şu sözleri yankı uyandırmıştı:

"Şu anda takımda iki forvet var. Biri Mansur Yavaş, diğeri Ekrem İmamoğlu. Ama birçok yeni figür de parlıyor.

Bu isimlerden en iyi takımı kurmak önemli.

Maçın son dakikasında bir penaltı kazanıldığında teknik direktör, ‘Bırakın ben atacağım’ demez. En formda oyuncusuna attırır."

ÖZEL'E "CUMHURBAŞKANIM" KARŞILAMASI

Özel'in adı yine olası cumhurbaşkanı adayları arasında geçmeye devam ederken bugün de Soma'da ilginç bir olay yaşandı. Bir vatandaş Özgür Özel'i kolundan tutup "Hoş geldiniz sayın cumhurbaşkanım" dedi. Özel'den hızla yanıt geldi.

Yurttaşa dönüp karşılık veren Özel, "Ben Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanıyım" dedi.


Haber Kaynağı : 12punto

CHP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Ekrem İmamoğlu Mansur Yavaş Özgür Özel Soma