Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

AKP kampında Yerlikaya ve Soylu’yla ilgili çarpıcı kulis! ‘Sunum yaparken…’

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın, AKP’nin Kızılcahamam kampında sunum yaparken, eski bakan Süleyman Soylu’nun salondan çıktığı öne sürüldü.

AKP kampında Yerlikaya ve Soylu’yla ilgili çarpıcı kulis! ‘Sunum yaparken…’

31 Mart Yerel Seçimleri’nden mağlubiyetle ayrılan AKP, geçtiğimiz hafta Kızılcahamam’da kampa girdi.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, AKP’nin değerlendirme ve istişare toplantısından edindiği kulis bilgilerini aktardı.

YERLİKAYA SUNUNMA BAŞLAYINCA SOYLU SALONU TERK ETTİ

Buna göre, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sunum yapmaya başladığında önceki bakan Süleyman Soylu salonu terk etti. Sunumun sona ermesinin ardından Soylu yeniden salona geldi.

Babacan’ın İçişleri Bakanı Yerlikaya ile ilgili edindiği kulis bilgileri şöyle:

"Erdoğan'ın talimatıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle görüşen Yerlikaya kendisiyle ilgili tereddütleri gidermiş ve çizilen sınırları kabul etmiş görünüyor. Yerlikaya’nın Bahçeli’yle yaptığı görüşmeyi merak edenlere, 'Görüşmenin çok iyi geçtiğini' anlattığı, operasyonları kastederek 'Meydanı birkaç Ankara çakalına bırakacak değiliz' dediği aktarılıyor.

"SOYLU'NUN TADI KAÇIK"

Yerlikaya, Kızılcahamam kampında sunum yapmaya başladığında Süleyman Soylu’nun salondan çıktığı ve sunum bittikten sonra tekrar girdiğini aktaralım. Ayrıca Soylu’nun 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde Yassıada’da yapılan programa davet edilmemesine içerlediği anlatılıyor. Soylu, hem Demokrat Parti’nin eski genel başkanı, hem de eski İçişleri Bakanı olarak davet edilmemesini eleştirmiş. Bu programın Cumhurbaşkanlığı Sarayı tarafından yapıldığını da aktaralım."


Haber Kaynağı : 12punto

Devlet Bahçeli Kızılcahamam Kampı Nuray Babacan Süleyman Soylu Ali Yerlikaya