Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0285
Dolar
Arrow
33,0551
İngiliz Sterlini
Arrow
42,9337
Altın
Arrow
2623,0000
BIST
Arrow
11.139

Şoförsüz araçlara 125 milyon lira verdiler: AKP'li belediye 'tasarrufu' takmadı

Şanlıurfa’da AKP'li Eyyübiye Belediyesi, 125 milyon liraya çoğunluğu otomobil olan 98 sürücüsüz araç kiraladı. İhaleyi de altı teklifi eleyerek ‘İmam Hatip’ ödüllü iş insanı Şerif Dalgıç’a verdi.

Şoförsüz araçlara 125 milyon lira verdiler: AKP'li belediye 'tasarrufu' takmadı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın duyurduğu "kamuda tasarruf" tedbirlerine AKP'li bir belediyenin daha uymadığı ortaya çıktı.

Politikyol'unhaberine göre; AKP'li Eyyübiye Belediyesi'nde çoğunluğu otomobillerden oluşan 98 sürücüsüz araç için ihaleye çıktı. İhalede kiralanan araçların 48’i otomobil, 30’u hafif ticari, 8’i 4x4 veya 4x2 pick-up, 1’i transporttur oldu. Diğer araçlar ise 4’ü minibüs, 3’ü traktör, 7 kamyonet, 2 arasöz, 1 yakıt tankeri.

İhalenin şartnamesinde ise dikkat çeken bir diğer durum otomobil tipi araçların 2 ila 3 yıl arası için kiralanırken; minibüs ve iş makinesi gibi araçların daha kısa süreler için kiralanması oldu.

ALTI TEKLİFİ ELEDİLER

Belediyenin açtığı bu ihaleye toplamda yedi teklif yapıldı.

Ancak bu tekliflerin altısı elenerek ihale Giray Turizm adlı şirkete verildi. 13 şubesi bulunan şirketin sahibi ise Şerif Dalgıç.

DALGIÇ’A ‘İMAM HATİP’ ÖDÜLÜ

Dalgıç, Aralık 2021’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende ‘İmam Hatip’ ödülü almıştı.

Gaziantep’in Fransız İşgalinden Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Yüzüncü Yılda Yüz Hayırsever’ Kampanyası’nın ödül töreni İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılmış; buna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gibi isimler katılmıştı.  

Bu törende Dalgıç, Gaziantep’in Şehitkâmil İlçesinde yaptırdığı İmam Hatip okulu için ödül almıştı.


Haber Kaynağı : 12punto

AKP Eyyübiye Mehmet Kuş