Gülten Kaya, 'Ahmet'in Türküsü' filmi hakkında yasal işlem başlattı: 'Ticari projeyi desteklemiyoruz'

Gülten Kaya, 'Ahmet'in Türküsü' filmini çekenlerin Ahmet Kaya'nın hayatını ticari sömürü aracı olarak gördüklerini ve itibarını yok saydıklarını belirterek söz konusu projeyi asla desteklemediğini açıkladı.

Gülten Kaya, 'Ahmet'in Türküsü' filmi hakkında yasal işlem başlattı: 'Ticari projeyi desteklemiyoruz'

Sanatçı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, vizyon tarihi 1 Mart olarak duyurulan 'Ahmet'in Türküsü' adlı biyografi türündeki filmin gösterime girmemesi için sosyal medya hesabı üzerinden yasal işlemleri başlattıklarını duyurdu.

Gülten Kaya, söz konusu filmin sanatçının itibarını ve değerlerini yok sayarak, yalnızca ismi üzerinden maddi kazanç sağlama amacında olduğunu vurguladığı açıklamasında "Muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi yapılacaktır ve o haberi de sizlerle ilk paylaşan yine bizler olacağız." ifadelerini kullandı.

Gülten Kaya'nın açıklaması şu şekilde:

"Aramızdan 24 yıl önce ayrılan ve iradesini bizlerin temsil ettiği sanatçı Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddiası bulunan, adına "film" demekten hicap duyduğumuz, başta sanatçının kendisine ve tüm sevenlerine yapılmış bir saygısızlık olarak gördüğümüz bu ticari projeyi asla desteklemediğimizi kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Sanatçının itibarını ve değerlerini yok sayarak, yalnızca ismi üzerinden maddi kazanç sağlama gayretinde olan; fikrine, duygusuna, eserlerine, sevenlerine, ailesine, evlatlarına, ideallerine yüz çevirerek vahşi bir piyasa çarkının ve "biyografik film" furyasının içine Ahmet Kaya'yı da zorla dahil etmek isteyen bu kişileri tanıyınız."

Ahmet Kaya Filmi" gibi tanıtılan bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz. Ahmet Kaya'nın kısacık ömrünün ağır ve hazin hikayesini barbarca araçsallaştıranlar, çöküşteki kariyerlerini Ahmet Kaya ismi üzerinden yeniden kurmaya çalışan kurnaz tüccarlardır.

Bir yaşamı bütünüyle algılayıp seyirciye öyle aktarmak gibi hakiki ve esas dertlerden uzak, arama motorlarından edinilmiş yanlış bilgi kırıntılarından senaryo üretebilecek kadar amatör olan ve sinema sektörünü giderek bayağılaştıran bu tüccarların ve ticaretlerinin miadı nihayet dolduğunda, muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi yapılacaktır ve o haberi de sizlerle ilk paylaşan yine bizler olacağız"


Haber Kaynağı : 12punto

Ahmet Kaya Gülten Kaya

İlgili Haberler