Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

CHP'den 'Tasarruf Paketi'nin asıl hedefine dair çarpıcı yorum. 'İş yapamaz hale getirmek'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, düzenledikleri basın toplantısıyla “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi”ni açıkladı. CHP'den paket kapsamında açıklanan maddelere dair çarpıcı bir yorum geldi.

CHP'den 'Tasarruf Paketi'nin asıl hedefine dair çarpıcı yorum. 'İş yapamaz hale getirmek'

CHP'li Deniz Yücel, Bakan Mehmet Şimşek tarafından açıklanan tasarruf paketine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. 

Yücel, "Bu pakette asıl hedef yerel seçimlerde 1. parti olan CHP’yi zayıflatmak ve CHP’li belediyeleri iş yapamaz hale getirmektir. Mesela geçilmeyen köprülere, tedavi olunamayan hastanelere, yolcu inmeyen havaalanlarına garanti ücretleri ödenmeye devam edecek mi?" dedi.

Pakete ilişkin dikkat çeken değerlendirmeyi, CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel yaptı.

"ASIL HEDEF CHP’Yİ ZAYIFLATMAK"

Sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Tasarruf paketi süslü cümlelerle Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek tarafından paylaşıldı" ifadesini kullanan Yücel şunları kaydetti:

"Kamu yatırımlarında, mal ve hizmet alımlarında kesintiler yapılması öngörülüyor. Bu pakette asıl hedef yerel seçimlerde 1. parti olan CHP’yi zayıflatmak ve CHP’li belediyeleri iş yapamaz hale getirmektir. Mesela geçilmeyen köprülere, tedavi olunamayan hastanelere, yolcu inmeyen havaalanlarına garanti ücretleri ödenmeye devam edecek mi?"


Haber Kaynağı : 12punto

CHP Deniz Yücel hastane kamu Mehmet Şimşek tasarruf

İlgili Haberler