TFF'den karar! Süper Kupa bedeli kulüplerden kesilecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Suudi Arabistan'da oynanması gereken ancak son anda iptal edilen Süper Kupa için ödenen parayı Fenerbahçe ve Galatasaray'ın alacaklarından keseceği ileri sürüldü.

TFF'den karar! Süper Kupa bedeli kulüplerden kesilecek

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), Suudi Arabistan'da gerçekleştirilmesi planlanan ancak son anda iptal edilen Süper Kupa için ödemiş olduğu paranın, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın alacaklarından kesileceği iddia edildi.

29 Aralık'ta Riyad'da oynanması planlanan ancak çeşitli nedenlerle ertelenen Süper Kupa maçı için her iki kulübe ödenen 4 milyon dolarlık (yaklaşık 123 milyon TL) ödemenin, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından geri alınarak Suudi Arabistan'a iade edileceği belirtildi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri, TFF'nin bu teklifini kabul etmiş durumda. Ancak, Süper Kupa'nın yeni tarihi hakkında hala belirsizlik bulunuyor. Federasyon, maçın en geç mart ayına kadar oynanmasını istiyor ancak iki kulüp henüz net bir yanıt vermemiş durumda. Maçın tarihi ile ilgili kararın yakın gelecekte netleşmesi bekleniyor.


Haber Kaynağı : 12punto

Fenerbahçe Galatasaray süper kupa