Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Ak Parti ve CHP kutsal ittifak kurdular gözünüz aydın!

Vatansever basınımız yazmıyor. Vatansever medyamızda tık yok. Vatansever siyasi partiler süt dökmüş kedi gibi sessiz ve suçlu. Onların da sesi çıkmıyor. Bari ben söyleyeyim dedim. EY AHALİ!  CHP VE AK PARTİ KOALİSYON YAPTILAR.

Amerikanın adamları olarak büyük bir aşkla İsveç'i NATO'ya aldılar. Hadi gözünüz aydın uyuşuk halkım. Ak Parti ile CHP arasında bir fark yoktur. Bir elmanın yarısı AKP bir yarısı da CHP. İkisi de müteahhit çıkarları ve arazi vurguncularının hizmetinde.

Ey CHP'nin ve AKP'nin korkak ve çıkarcı milletvekilleri tebrikler, başardınız. Finlandiya da İsveç de NATO'ya girdi. Bravo sizin vicdanınıza. Bir de utanmadan Gazi meclisten söz ediyorsunuz. Gazi meclis kiiim siz kimsiniz. Sizi gidi ABD emperyalizminin adamları.

Sayın anadın mı korkak milletvekilleri! Bir ülkeye ancak bu kadar kötülük yapılabilir.

AK PARTİ,

CHP,

DEVA PARTİSİ,

GELECEK PARTİSİ,

EN KAHRAMAN MİLLETVEKİLLERİ…

YANİ EN KORKAKLAR…

BUNLARIN İÇİNDE…

VATANSEVERLİK, 

UTANMAK,

ARTIK BUNLAR

SÖZLÜKLERDEN SİLİNDİ.

NEFSİNİN ESİRİ SÜLÜKLER, KENELER, 

BÜTÜN KAN EMİCİLER,

DOLUŞMUŞ GAZİ MECLİSE,

KANIMIZI EMİYORLAR.

VATANIMIZI KORUMUYORLAR.

NASIL İYİ UYUYABİLİYOR MUSUNUZ?

VALLA NE YALAN SÖYLEYEYİM.

SİZ UYURSUNUZ.

SİZDE ÖYLE BİR VİCDAN VARKİ…

CHP Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümünü anıyormuş.  Güler misin ağlar mısın? Bir yanda emperyalizmin hizmetinde bir yanda Uğur Mumcu'yu anıyor.

Ya Atatürk? CHP Atatürk’ü anmak için yırtınıyor. Yalan. CHP ile Atatürk arasında hiçbir ilişki yoktur. Atatürk’ün hakkında neler söylemediler neler. CHP emperyalist bir partidir. Kamu ekonomisine düşman olan liberal bir partidir.  

Amerikancı NATO'cu ve Avrupa Birlikçi bir partidir. 

Tekbiiir!

Büyük kalabalıklar halinde toplanıyorlar. Güya İsraile karşılar. Gerçekte emperyalizmin yanında yer alıyorlar. 

Tekbiiir.

Türkiye gemileri İsrail'e mal taşıyor. Çeşitli malzemeler taşıyor. Yani güya İsrail'e karşılar. Tekbiiir diye büyük kalabalıklar bağırıyor. Gemiler gidip geliyor İsrail'e. Bunlar dünyayı kandırmakla meşgul. Tekbiir… Hay o tekbir sizin cezanızı versin. 

Kürecik sakinleri ve bölgedeki diğer pek çok kişi, radar alanının duyurulmasının hemen ardından muhalefetlerini ve protestolarını dile getirdi. Eylül 2011'de İran, Türkiye'nin güneydoğusundaki erken uyarı radarının kurulması konusunda Türkiye'yi eleştirmiş ve olası bir savaş durumunda İsrail'i İran füze saldırılarından korumaya hizmet edeceği endişesini dile getirmişti. Eee tekbiiir… 

Kürecik’teki radar ve konumu hayati öneme haiz. Çünkü, Kürecik sadece İran’ı görmüyor, aynı zamanda Kafkaslar’ı ve Rusya’yı da görüş alanı içine alıyor.

( Mehmet Cem Demirci - Deniz Güvenliği Uzmanı)

Türk Silahlı Kuvvetleri Kürecik radarından doğrudan bilgi almıyor. Diğer NATO üyesi ülkeler gibi, Almanya’da Ramstein Üssünde Müttefik Hava Komutanlığı tarafından Kürecik radarı ve tespit uydularından alınan verilerin derlenmesiyle oluşturulan füzenin konumu, muhtemel çarpma bölgesi ve çarpma zamanı gibi bilgileri NATO iletişim hatları üzerinden alıyor. Türkiye’nin kendi hava radarlarının balistik ve seyir füzelerini teknik olarak tespit edemediği dikkate alındığında, Kürecik radarı ve dolayısıyla Müttefik Hava Komutanlığında tarafından elde edilen temas bilgileri Türkiye’nin savunması açısında da çok önemli.

Kürecik radarı hem NATO ülkelerini hem de İsrail’i koruyor.

Kürecik radarını önemli kılan bir diğer nokta ise, İran’dan İsrail’e karşı atılacak balistik füzelerin bu radar ile kolaylıkla tespit edilebilecek olması. Her ne kadar Türkiye, Kürecik radarının topraklarında konuşlanmasına, İsrail ile ikili ilişkilerinde yaşanan gerginlik nedeniyle, radardan elde edilecek temas bilgilerinin İsrail ile paylaşılmaması koşuluyla izin verdiğini söylese de, ABD ve İsrail arasındaki füze savunmasına yönelik yapılan ikili anlaşmalar nedeniyle, ABD’nin radar temas bilgilerini İsrail ile paylaşıyor olması ihtimal dahilinde. Bu nedenle; Kürecik radarının doğrudan olmasa da, ABD üzerinden İran’dan gelecek balistik füzelere karşı İsrail’e koruma sağladığı söylenebilir.

Bu durumda Türkiye’nin elindeki en büyük kozlardan birisi Kürecik radarının faaliyetlerine son vermek söylemi olacaktır. Söz konusu radarın NATO ülkeleri ve İsrail’in güvenliği için vazgeçilmezliğinin farkında olan Türkiye, yaptırımların uygulanması durumunda Kürecik radarının faaliyetlerine son verebileceğini gündeme getirebilir. koruyor olması da, NATO içerisinde sorunun diyalogla çözülmesi için ABD’ye baskı uygulanmasına neden olabilir.

Kürecik Üssüne giremeyen vekil

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Kürecik’teki Radar Üssü’nde nükleer silah bulunup bulunmadığını sordu. Ağbaba’nın soru önergesi şöyleydi:

Bu çerçeveden hareketle...

1. İncirlik Üssü’nde nükleer silahların bulunduğu Hükümetiniz tarafından bilinmekte miydi? Biliniyorsa bugüne kadar bu gerçeği halkımızdan neden saklama gereği duydunuz? İncirlik Üssü’nde nükleer silahların varlığının gizlenmesi için ABD ile herhangi bir anlaşma yapılmış mıdır?

2. İncirlik Üssü’nde kaç adet nükleer silah bulunduğu Hükümetinizce bilinmekte midir? Biliniyorsa kaç adet nükleer silah vardır? Bunların içinde hidrojen bombası bulunmakta mıdır?

3. ABD İncirlik Üssü’ne nükleer silah yerleştirmek için Türkiye’den herhangi bir izin almakta mıdır? Bu üs için yapılan anlaşmada böyle bir izin var mıdır?

4. Malatya Kürecik Radar Üssü’nde de nükleer silah bulunup bulunmadığı hakkında bir bilginiz var mıdır? Türkiye’de bulunan ve yabancı ülkelerin kullandığı üslerde nükleer silah olup olmadığını bilmiyorsanız bu bilgiyi nereden alabiliriz? Üste nükleer silah olup olmadığını araştırmak için gerekli izni sizden mi yoksa ABD’den mi almalıyız?

5. Malatya Kürecik Radar Üssü’nde inceleme yapmak üzere defalarca izin istememize rağmen bu iznin verilmemesinin nedeni, bu üste nükleer silah var ise bunun ortaya çıkarılmaması amaçlı mıdır?

6. Kürecik Radar Üssü ve İncirlik Üssü’nün sorumlusu Türkiye midir yoksa ABD midir?

Evet; Kürecik Radar Üssü (Malatya) kurulduğu 2010’dan bu yana tartışmalı ve CHP’li Ağbaba 2012’den bu yana üsse giriş izni istedi ama alamadı!

Yine tarihi bir hatırlatmayla devam edelim.

“Kürecik ve İncirlik kapatılabilir mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan şu yanıtı verdi:

“Şimdi bunların hepsi bizim tasarrufumuzda olan kararlardır. Böyle bir kararı vermemiz gerektiği anda bu kararı alma yetkisi bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz, bütün heyetlerimizle beraber kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, kapatılması gerekiyorsa Kürecik’i de kapatırız.Bütün mesele, eğer karşımıza bizim yaptırımlar gibi tedbirlerin hayata geçirilmesi durumunda, biz de bunlara mütekabiliyet çerçevesinde gereken cevabı veririz. ABD’nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması her iki taraf için de çok önemlidir. (15 Aralık 2019)” Evet teslimiyetten başka bir şey görmedik de.

Malatya’da konuşlu Kürecik Radarı... Sistemin işleyişi ve kapsama alanına bakıldığında, bölgede atılması olası bir balistik füzeyi, atılış yerine bağlı olarak önceden Kürecik ve Katar takip edebilecek konumda. Bu nedenle de Kürecik radarı, bölgedeki balistik füze tehditlerine karşı hayati önem taşıyor. Bu sistem de günümüzde bölgede en çok tehdit algılamasına sahip olan İsrail’in ihtiyacına hizmet ediyor. Mesele tam da bu! Kürecik’i kapatabiliyor musun?

İncirlik üssünden İsrail'e silah mı taşındı?

Tam anlamıyla 'melanet yuvası' olan ABD'nin kullandığı İncirlik üssünden kalkan uçakların İsrail'e silah taşıdığı ortaya çıktı. AK Partili Özlem Zengin söz konusu iddiaları yalanladı.

Türkiye'de bulunan İncirlik üssünden kalkan uçaklar İsrail'e silah taşıyor. İngiltere merkezli Declassified UK sitesinde yer alan habere göre, ABD'’nin İsrail’e silah ulaştırmasında Güney Kıbrıs’taki İngiliz Agratur üssü uluslararası bir merkez haline getirildi. ABD ve İngiltere uçakları Almanya, Türkiye ve İspanya’daki üslerinden Agratur’a, oradan da İsrail’e nakliye uçuşları yapıyor.

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak nitelendirmesi ile Türkiye’deki Amerikan üsleri bir kez daha tartışmaya başlandı. Türkiye’de, ABD ve NATO’nun kullanımında olan 15 civarı üs bulunuyor. İncirlik Üssü ise ABD’nin bölgedeki birçok operasyonunun merkezi oluyor.

Biden’ın 'soykırım açıklamasının' ardından birçok şehirde düzenlenen protesto eylemlerinde ve sosyal medyada, ‘Türkiye’deki üsler, ABD’nin kullanımına kapatılsın’ talebi ön plana çıktı.

İncirlik Üssü’nün, ABD’nin Ortadoğu’daki birçok operasyonunun merkezi olduğu biliniyor. Gazeteci-Yazar Ceyhun Bozkurt, Sputnik’e yaptığı değerlendirmede, üs hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Bütün bunlar kimin umurunda. Yazık. AKP ve CHP ülkemizi ateşe attılar. Yazıklar olsun toplumda tık yok.

Tekbiii!

Atatürk’ün askerleriyiz!

Emperyalizme teslim oldunuz. Sizin tekbiir demeye hakkınız var. Ne de Atatürk’ün askerleriyiz demeye hakkınız var.