Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.496

Boyun devrilsin Mehmet!

Yine olmadık bir haber ile dünya medyasına manşet olduk…

Yine başkası adına utandık, yerin dibine girdik…

Önceki gün Hollanda’da yaşanan skandal sonrası ülke ayağa kalktı. 

Hollanda basınının haberine göre adının Mehmet A. olduğunu öğrendiğimiz bir Türk vatandaşı, Hollanda’da bir mini hayvanat bahçesindeki ineğe tecavüz etti.

Sadece Hollanda değil tüm Avrupa Wooldrik Hayvanat Bahçesi'nde yaşayan ‘Laura’ isimli ineğe tecavüz etmesinin şokunu yaşıyor...

Öyle ki, Avrupa basını tecavüz haberine yer verirken özellikle sapığın milliyetine vurgu yaptı;

Türk!

59 yaşındaki Mehmet isimli sapık, hemen ülkeden sınır dışı edildi. Ama Hollanda’da yaşayan Türkler utançlarını beyinlerinden sınır dışı edemedi…

Biz Türkiye’de göçmenlere kızıyoruz. Kadınların habersiz fotoğraf ve videolarını çekiyorlar diye… Avrupalı kızmayı bile akıl edemiyor adam ineğe tecavüz etmiş! Öyle bir şok yaşıyor ki aklı almıyor…

Sonra “Bizi neden istemiyorlar, bize neden vize vermiyorlar” diyoruz. Kimse olaya sapık Mehmet diye bakmıyor ki… ‘İneğe tecavüz eden Türk’ diye bakıyor. Bu imaj nasıl temizlenir? Adamlar seni nasıl istesin?

Bu insan müsveddesi şimdi memleketine dönmüş. Bir şey olmamış gibi hayatına devam edecek. Hollanda basını da ceza verilmeden sınır dışı edilmesine isyan ediyor.

Peki boyu devrilesice Mehmet ettiği haltı eşine, dostuna, akrabasına nasıl anlatacak? “Kesin dönüş yaptım Avrupa bize göre değilmiş, yoruldum artık” mı diyecek?

İnsanlık adına, Avrupa’da yaşayan tüm Türkler adına buradan anca bu kadarını söyleyebiliyorum: Tuh senin kalıbına…

XXX

HAYAT EMEKLİYE GÜZEL!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz’’ dedi.

Emekliler bu haber karşısında adeta bayram yaptı…

Bakanın müjde paketinde yok yok…

“PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde, Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirim ve kampanyalar başlatacağız. Zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında da emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye’yi dolaşmaları sağlanacak.” dediğinde en az onun kadar biz de gururlandık!

Ama emeklinin o sırada gururlanacak hali yoktu çünkü karnı gurulduyordu…

En düşük emekli maaşı 10 bin TL. 

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun açıkladığı verilere göre Mart 2024’te açlık sınırı 20 bin lira sınırını aşarken, yoksulluk sınırı da 57 bin lirayı geçti.

Ama olsun… 10 bin lira maaş alan emekli, kara kara THY ile gezeceği ülkeleri hesaplayıp uçak biletleri konusunda endişelenirken bakanın indirim müjdesi yüreğine su serpti!

PTT AVM’de giyim mağazalarında indirim müjdesi de emeklileri öyle bir rahatlattı ki, Halk Ekmek önünde kuyrukta beklemekten sıkılan emeklilerimiz artık ünlü giyim markalarının önünde kuyruk oluşturacakları için mutlu ve mesut…

Ne diyelim Allah müstahakkınızı versin…