Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

İYİ Partili Zorlu, herkesin aklındaki o soru için önerge verdi. 'Aylık gideri ne kadardır'

İYİ Parti Ankara Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Kürşad Zorlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması istemiyle, bugün açıklanan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ne ilişkin soru önergesi verdi.

İYİ Partili Zorlu, herkesin aklındaki o soru için önerge verdi. 'Aylık gideri ne kadardır'

Zorlu, TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan tasarruf tedbirleri paketinin niyet olarak olumlu gözükse de bazı önemli bilgi ve detaylardan yoksun olduğunu vurguladı.

Zorlu, sosyal medya hesabından paylaştığı soru önergesinde, "En önemlisi uygulama ile hedeflenen arasındaki ilişki kamuoyumuza açıklanmamıştır. Bununla birlikte böylesine bir dönemde Cumhurbaşkanlığı ve diğer bakanlıkların temsil giderleri başta olmak üzere ödenekleri konusunda bir tasarruf açıklaması yapılmamıştır” ifadelerine yer verdi. 

Kürşad Zorlu önergesinde, şu soruların Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından yanıtlanmasını istedi:

"Açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında yıllık bazda ve 3 yılın sonunda tasarruf edilmesi planlanan parasal büyüklük ne kadardır?

Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinin aylık gideri ne kadardır? Bu giderlerin tasarruf tedbirleri kapsamına alınması planlanmakta mıdır?

Kamuda kiralık olarak kullanılan araç sayısı kaçtır? Bunların kamuya aylık yükü ne kadardır?

Kamuda servis hizmeti için ödenen aylık masraf ne kadardır?

Kamuda kiralama yoluyla kullanılan bina, konut için ödenen giderler ne kadardır?

Deprem riski hariç, yapımı devam eden hizmet binası sayısı kaçtır? Şu ana kadar bu binalara ne kadar ödenek harcanmıştır?

Kamuda emeklilik hakkını doldurmuş kaç personel bulunmaktadır?"


Haber Kaynağı : 12punto

Cumhurbaşkanlığı Hazine ve Maliye Bakanı kamu Kürşad Zorlu Mehmet Şimşek soru önergesi TBMM Başkanlığı

İlgili Haberler